Aralık 2.Yarısı Beklenen Soğuma

• Ben kötü bir şey demedim ki. Sarp kardeşim gibi. Ona yapıcı eleştiri de bulunuyorum. Tahminlerini beğenirim, işi biliyor, eldeki verileri analiz edebiliyor, bazen tahminciler arasında uyuşmazlık olabilir, o gayet normal. Biri bir veriyi baskın tutar ona güvenir öbürü başka veriyi baskın tutar.

Benim kendisine orada demek istediğim şey %50 demesiydi. Şimdi bir şeye %50 olur demek, belki demektir. Yani olabilirdeeee olmayabilirdeeeee. O da tahmin olmaz.

Biri size dese ki bitcoin 200bin dolar olacak, ihtimal ne diye sorsanız size %50 derse almazsınız. Çünkü belki olacak belki olmayacak demektir, anlatmak istediğim buydu. :)

Hocam valla geçenlerde size söylediğimde , "hayır tahminlerini severek okuyorum mobing yapmıyorum" tarzı bir şey söylemiştiniz. Ben şuan bu sözlerinizde hata arıyormuşsunuz gibi bir çıkarım yapıyorum. Malum önceden bulunduğum forumda da arkamdan neler söylediğinizin de farkındayım haberim var. Güven vermiyor nedense bu sözleriniz. Umarım ben yanlış anlıyorumdur.

• Hocam valla geçenlerde size söylediğimde , "hayır tahminlerini severek okuyorum mobing yapmıyorum" tarzı bir şey söylemiştiniz. Ben şuan bu sözlerinizde hata arıyormuşsunuz gibi bir çıkarım yapıyorum. Malum önceden bulunduğum forumda da arkamdan neler söylediğinizin de farkındayım haberim var. Güven vermiyor nedense bu sözleriniz. Umarım ben yanlış anlıyorumdur.

Asla, sana karşı bir art niyetim yok. Neden olsun ki ? İsterim ben bu alanda bilgili kişiler yetişsin, bilgileri ile diğerlerini bilgilendirsin. Kendini geliştirerek devam et :olumlu:

• Sistemde Batı-Orta Karadeniz favorimdir. Sakarya-Samsun arasında +100 metre rakımlı lokasyonlar 7-10cm arası kar birikimi olacaktır. Sakarya-Düzce-Zonguldak favoridir. Özellikle Zonguldak'ta 10-15cm i bulabilir sahillerde kar yağışı.Bir çok ilimiz yılın ilk karını alacaktır. Trakya için malesef rüzgar yönünden kaynaklı fiyasko bir sistem.

İstanbul'un da avrupa yakasının k.doğusunda kalan ilçeler (Eyüp'ün kuzeyi, Sarıyer. Düşük bir ihtimal arnavutköy) , Anadolu yakasında ise Beykoz-Ağva-Şile , bir ihtimal de Çekmeköy ilçesi bu DEK yağışlarından faydalanabilir. +200 metre rakımda yağış anında 1-3cm örtü olabilir. DEK yağışlarının çok kaliteli olacağını düşünmüyorum etkili kütleler almak pek içten değil. Akşam saatlerinde biraz daha etkili DEK'ler alabiliriz. Açıkçası bir sürpriz beklemiyorum İstanbul adına. Karadeniz'den Düzce ve Zonguldak'a akan kütleleri izlemek her ne kadar sinir bozucu da olsa (istanbullular adına :) ) ülkemiz topraklarına bu yağışın iyi geleceğini düşünüyorum..

-Cuma günü sıcaklıklar artışa geçiyor. Ocak son 10 gününe kadar kıyılarda kar potansiyeli taşıyan bir sistem görmüyorum.

-Ocak ilk haftası iç ve yüksek kesimleri etkileyen yağışlı sistemler alabiliriz. Kesin değil. Detaylı analiz daha sonra gelecek.

Açıkçası beklediğim sistem gelmedi bu konuda yanıldım dürüst olmak gerekirse. Fakat uzun vadede bu durumun oluşabileceğinden bahsetmişiz. Beklentileri yüksek tutmamamız adına notlar düşmüşüz. Türkiye'yi İstanbul'dan ibaret görmezsek başka yanıldığımız bir kısım da göremedim açıkçası. Dozunu kaçırmadan saygı çerçevesi içinde eleştirilerinizi beklerim...

• Hocam çarşamba perşembe kar bekliyor musunuz kocaeli gölcükte

Hocam şuan yağmur yağıyor ne zaman kara döner

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Whisper: Yusuf45 tarafından oluşturulan bir mesaj bu mesaj ile birleştirildi. ().

• Hocam bu sene marmaraya sağlam sistem gelir mi? En azından 8 ocak 2019 gibi 15 cm kar yağabilir mi?

🇹🇷

• Bu yılda İstanbul olarak iyi kar göremezsek 5 yıl üst üste berbat bir kış geçirmiş oluruz

İnşallah şubatta iyi bir sistem alırız.

Sarp bey şubat için ufakta iyi birşey gözüküyormu?

• Resmi Gönderi

Bu yılda İstanbul olarak iyi kar göremezsek 5 yıl üst üste berbat bir kış geçirmiş oluruz

İnşallah şubatta iyi bir sistem alırız.

Sarp bey şubat için ufakta iyi birşey gözüküyormu?

Geçen senenin berbat olduğunu düşünmüyorum. 2 tane örtülü sistem ve pek çok kere havada kar gördük.(Nisan ayında bile)

• Geçen senenin berbat olduğunu düşünmüyorum. 2 tane örtülü sistem ve pek çok kere havada kar gördük.(Nisan ayında bile)

Güney kıyılar için maalesef kötü idi 1 kaç saat yerde örtü olustu