⚠️ DİKKAT VORTEKS ⚠️

• İstanbul 2022 de yaşadığı 2.Zor sınavdan geçecek gibi duruyor , :hs: yetkilileri ile de yazışmalı görüşmemiz de belirttim cumartesi günü 2 atak olarak gelecek hemen hemen tüm güne yayılan öncesinde dek ve ardından vorteks öncüsü ve asıl bölgesi ile yağışları alacağız.Ardından yağışın doğulaması ile sabaha karşı sınav bitecek.Bu sınav esnasında oluşacak hadiseler gökgürültüsü kuvvetli tipi ve 10-20 mt kadar düşecek görüş mesafesi ile 2.Kar fırtınası atağı bekliyorum.Vorteksin ilk ayağı boğazlar ve anadolu yakası dönüşünün tamamlanması ile avrupa yakasına gelen asıl gücünü bırakması ile cm beklentim ortalama Gün boyu yağış alan kısımlar da 30-40 cm birikim yapacak.

Yetkililerin cumartesi sabahından itibaren önlem alması cuma öğleden sonra zayıflayacak olan yağışa aldanıp rehavete girmemesi gerekmektedir..Konu açmayacaktım ancak risk yönetimi adına okuyucuların da tedbirli olması için açmak zorunda kaldım..Vorteksin son durumu cuma gecesi çıktıları ile belli olacaktır..

Saygılar

• İstanbul 2022 de yaşadığı 2.Zor sınavdan geçecek gibi duruyor , :hs: yetkilileri ile de yazışmalı görüşmemiz de belirttim cumartesi günü 2 atak olarak gelecek hemen hemen tüm güne yayılan öncesinde dek ve ardından vorteks öncüsü ve asıl bölgesi ile yağışları alacağız.Ardından yağışın doğulaması ile sabaha karşı sınav bitecek.Bu sınav esnasında oluşacak hadiseler gökgürültüsü kuvvetli tipi ve 10-20 mt kadar düşecek görüş mesafesi ile 2.Kar fırtınası atağı bekliyorum.Vorteksin ilk ayağı boğazlar ve anadolu yakası dönüşünün tamamlanması ile avrupa yakasına gelen asıl gücünü bırakması ile cm beklentim ortalama Gün boyu yağış alan kısımlar da 30-40 cm birikim yapacak.

Yetkililerin cumartesi sabahından itibaren önlem alması cuma öğleden sonra zayıflayacak olan yağışa aldanıp rehavete girmemesi gerekmektedir..Konu açmayacaktım ancak risk yönetimi adına okuyucuların da tedbirli olması için açmak zorunda kaldım..Vorteksin son durumu cuma gecesi çıktıları ile belli olacaktır..

Saygılar

Asıl gücü boğazlara olaydı keşke de her yaka faydalanmış olurdu 😊

• İstanbul cumartesi sabahına buzzzz :coksoguk: gibi hava ile uyanacak..Mart ayında ki son yılların en soğuk gününe başlayacak megakent..Saatler ilerledikce gergin bekleyiş hal alacak.Uydu takibi bütün yetkililerin takibinde olacak ne de olsa artık herkes vorteksi tanıyor.gücü geçen ki gibi olmasa da etki alanı 2 kademe ile olacağı için öğle saatlerinden 13 öğle saatlerine kadar 24 saat aralıklı yoğun kar yağışlı vorteks alan yerler yoğun sürekli kar yağışlı geçecek.

Vorteks alan yerler de metreyi zorlayan yerler olacak unutulmayacak kışı güzel kar ile noktalayacak istanbul herkes hazır olsun

• Eline sağlık hocam B)

...

• Boğaz ve Anadolu yakası yine bakacak geçen vortex de olduğu gibi

• Boğaz ve Anadolu yakası yine bakacak geçen vortex de olduğu gibi

Boğaz bölgesi en çok etkilenecek yerlerden birisi olucak .

• Hocam Kocaeli Gölcük kıyı kesimleri ne derece etkilenir cevaplarsanız sevinirim teşekkürler...