Accuweather 2022 Yaz Tahmini

• Resmi Gönderi

IMG_20220518_204240.jpg

Balkanlar'da yaz sıcağını bastıran fırtınalar

Rekor zorlu sıcaklık, Güney Avrupa'da yazın en büyük hava faktörlerinden biri olacak, ancak sezonun ikinci yarısı Balkan Yarımadası'nda İber Yarımadası'na kıyasla biraz daha farklı şekillenebilir.

Roys, "Zaman zaman yoğun olabilecek ısının olduğu dönemler olacak" dedi. "Ve sonra bu olmadığında, fırtınalar için [şans] olacak."

Geçen yaza benzer şekilde, Balkanlar'daki kasabalar ve şehirler, uzun vadeli ortalamaya kıyasla bu yıl 32 C (90 F) veya üzerinde daha fazla gün bekleyebilir.

2021'de Romanya, Bükreş , sıcaklığın 32 C (90 F) veya üzerinde olduğu 35 gün bildirdi, bu da ortalama 24 günün üzerindeydi. Benzer şekilde, Atina , Yunanistan, ortalama 46 günün oldukça üzerinde, en az 32 C sıcaklıkta 67 gün kaydetti.

Bu yıl AccuWeather meteorologları, sıcaklığın Bükreş'te 31 ila 38 kat arasında ve Atina'da 55 ila 63 kat arasında 32 C'ye ulaşacağını tahmin ediyor.

Avrupa'nın bu bölgesindeki kuraklık görünümü 2021'e kıyasla biraz daha iyi olsa da, sıcak havalara kuraklık endişeleri eşlik edecek.

Reppert, "Geçen yıl yeterli suya sahip olmama konusunda endişeler vardı." Dedi. "Rezervuarlar muhtemelen geçen yıldan [şu anda] biraz daha iyi."

Bu yıl, yazın ikinci yarısının, yazın ilk yarısına kıyasla daha sık aralıklarla gök gürültülü sağanak yağış ihtimalini ortaya çıkarması muhtemel. Ancak fırtınalar kuraklığı sona erdirecek kadar yaygın olmayacak.

Gök gürültülü fırtınalar iki ucu keskin bir kılıç olacak. Yağışlar Balkanlar'daki bazı kuraklık endişelerini hafifletmeye yardımcı olurken, bölgedeki buğday ve mısır mahsullerine zarar verebilecek fırtınalar da dahil olmak üzere şiddetli hava koşulları riskini beraberinde getirecek. Roys ayrıca yaz havasının sebze mahsullerini yetiştirmeyi daha zor hale getirebileceği konusunda da uyardı.

• Resmi Gönderi

Kısacası bizde çok ekstra sıcaklar beklenmiyor. Batı Avrupada 2021 vari sıcak bir yaz. Yazın 2.yarısı,Ağustos Eylül için fırtınalı dönemler öngörmüşler. Ben böyle yorumladım. Bakalım görelim 🙂

• Resmi Gönderi

Kısacası bizde çok ekstra sıcaklar beklenmiyor. Batı Avrupada 2021 vari sıcak bir yaz. Yazın 2.yarısı,Ağustos Eylül için fırtınalı dönemler öngörmüşler. Ben böyle yorumladım. Bakalım görelim 🙂

Ben begendim yerinde olmus

• Resmi Gönderi

gecende yazmistim benim felsefem belli ve basit. kisin donalim yazin yanalim. 2022 en iyi sene olmaya aday fakat yazin ikinci yarisinda nem oranimiz daha yuksek olsa bir nebze daha iyi olurdu sicak ataklar tamamda nem orani cok dusuk oldugunda dagi tasi kurutuyor. yagmur ihtimalini de cok azalitiyor normal olarak.

• Bence bu harita bize çok uç hava olaylarını getirecek haberiniz ola rekor sıcaklıklar ve aşırı yağışlar hatta hücresel ......

• Resmi Gönderi

evet iste problemde orada cok uzun sure sicakliklar stabil yuksek giderken bir anda kucuk bir soguma bile olsa sicaklik farkindan dolayi denizlerimizden kaynakli lokal asiri yagislara cesitli hava muhalefetlerine sebep oluyor ama onunda topraga bir faydasi yok baraji dolduran yagis zaten buharlasiyor. yada selllerle hortumlar la ugrasiyoruz. gerci akdeniz iklimi de boyle yani (: aliskiniz

• Resmi Gönderi

Ne demek Whisper  mehmet civan sınava az kaldı diye çook aktif olamıyoruz. Böyle aylık analiz ve değerlendirmelere bakma fırsatım oldukça bakıyorum. Accu abimizin yeri başka tabii. O mavi skalayı görmezsem gözüm açık giderim o.O

• Resmi Gönderi

Bence bu harita bize çok uç hava olaylarını getirecek haberiniz ola rekor sıcaklıklar ve aşırı yağışlar hatta hücresel ......

Bu sene ki deniz suyunda mı ? pek sanmam

• Bu sene ki deniz suyunda mı ? pek sanmam

Yaptığım ilk incelemelerde Trakya Marmara Bölgesinin kuzeyi ve batı Karadeniz hariç çok sıcak geçeceğe benziyor yaz mevsimi

Deniz o kadar çabuk ısınırki ama dua edelim Marmara denizi ve Karadeniz çok ısınmasın.

• Son 2 sene yazın istanbulda neredeyse yağış görmedik bu tahmine göre o kırılacak herhalde

• Bu sene anlaşılan serin geçecek iyi iyi hiç değilse su var işin içinde

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...