ISLAM-İMAN-İLMİHAL KONULARI

• 30731-img-20210310-082819-jpg

Allah'ın bereketi rahmeti cümlemizin üzerine olsun bu geceyi hakkıyla geçirenlerden eylesin Kandilimiz mübarek olsun

• Harici İçerik twitter.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• İnşallah herkes gözyaşlarını akıttığı masum insanların gözyaşlarında boğulurlar ve inşallah Yüce Allah bana bunları görmemi nasip eder. Bende acı intikamımı alacağım fazlasıyla, misli misli, canımı yakanların canını yaka yaka, süründürüp ağlatarak... Çok az bir zaman kaldı

• Hayırlı kandiller Hüseyin çevik hocamız da kılınacak namazları veriyor bu hocayı takip etmenizi öneriyorum çok şey kazanırsınız

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Toca_Tr23 ().

• Resmi Gönderi

Faiz yiyenler ancak şeytanın çarparak sersemlettiği kimse gibi kalkarlar. Bunun sebebi onların, “Alım satım da ancak faiz gibidir” demeleridir. Hâlbuki Allah alım satımı helâl, faizi ise haram kılmıştır. Artık kime Allah’tan bir öğüt erişir de faizciliği bırakırsa geçmişteki kendisinindir, durumunun takdiri Allah’a aittir. Kim de yine faizciliğe dönerse işte bunlar orada devamlı kalmak üzere cehennemliklerdir. Bakara-275

• Resmi Gönderi

Bit Coin ve kripto tarzı borsa endeksli paraların kazançları haram mıdır? Başta üstad UsTaD abimiz ve konu hakkında bilgileri olanları bu platforma beklemekteyiz.

• Resmi Gönderi

Bit Coin ve kripto tarzı borsa endeksli paraların kazançları haram mıdır? Başta üstad UsTaD abimiz ve konu hakkında bilgileri olanları bu platforma beklemekteyiz.

Emre abi bugün benimde kafama takıldı bu soru direk haram diyorum :)

• Resmi Gönderi

Emre abi bugün benimde kafama takıldı bu soru direk haram diyorum :)

Vallahi kardeşim etrafımda trende otobüste mesleğimizde komşuda her yer olmuş bit coin şebekesi.. kendim bu tarz şans oyunlarını bu güne kadar hiç oynamadım. Ancak hocalık vasfım olmadığı için fetva tarzı söylemde de bulunmak istemem. Ama bana da her ne kadar sağlam bir para kazancı gibi görünmesem de sonuçta alınan coinlerin bir değeri var mı bunu da iyice araştırmak lazım yani altın gibi veya normal gümüş veya dolar eouro kur kazancı gibi değerlendirlebilr mi acaba merak konusu ?

• Resmi Gönderi

Vallahi kardeşim etrafımda trende otobüste mesleğimizde komşuda her yer olmuş bit coin şebekesi.. kendim bu tarz şans oyunlarını bu güne kadar hiç oynamadım. Ancak hocalık vasfım olmadığı için fetva tarzı söylemde de bulunmak istemem. Ama bana da her ne kadar sağlam bir para kazancı gibi görünmesem de sonuçta alınan coinlerin bir değeri var mı bunu da iyice araştırmak lazım yani altın gibi veya normal gümüş veya dolar eouro kur kazancı gibi değerlendirlebilr mi acaba merak konusu ?

Kaynağı belirsiz bir para hiçbir devlet ülke kurum kuruluş tarafından kullanılmıyor korsan para diyebiliriz.