Sağlık ve Yaşam

• Biraz Sigaranın Zararlarından Bahsedelim isterseniz :)

Sigaranın bir çok zararı vardır tabiki en önemlisi sağlıktır

1. Genel olarak bulunduğunuz ortamlarda kötü ve ağır koku yayılır.
    2. Cildiniz bozulacağından cilt karalığı ve yaşlı gösterme belirtileri başlar.
    3. Dişleriniz kirli ve pis görünümlü olmakla beraber, dişeti hastalıkları baş gösterecektir.
    4. Ağız ve yutakta tat alma eksikliği başlar ve kanser riski artar.
    5. Gırtlak ve nefes borusunda iltihaplanma, ses tellerinin zarar göstermesinden başka kansere yakalanma ihtimali fazlalaşır.
    6. Kalp ve damarların görmüş olduğu zarar ve tahribattan dolayı kalp krizi damar tıkanıklığı, tansiyon yükselmesi gibi sakıncalar ortaya çıkar.
    7. Beyinde felç, ileri yaşta bunama (Alzheimer) görülür. Her nefeste 50bin hücrenin ölümüne sebep olur.
    8. Gözlerde katarakt ve ileri yaşta körlük meydana gelir.
    9. Burunda koku alma duygusu azalır.
    10. Akciğerlerde kansere yakalanma, Bronşit ve amfizem gibi rahatsızlıklar meydana gelir.
    11. Mide ve yemek borusunda karama, ülser ve kanser oluşumunu fazlalaşır.
    12. Pankreas kanseri riski artar.
    13. Rahim ve yumurtalıkta kısırlık, çocuk düşürme, sakat ve eksik doğum, erken menopoz, rahim kanseri gibi tehlikeler oluşur.
    14. Testisler ve cinsel organlarda iktidarsızlık, ereksiyonda azalma, döllenme yetersizliği, kalıtımsal bozukluklar meydana gelir.
    15. İdrar kesesinde mesane kanseri meydana gelir.
    16. Ellerde, parmaklarda sararma, tırnaklarda, zayıflama görülür.
    17. Kemik ve iskeletlerde kemik erimesi meydana gelir.
    18. Kol ve bacak damarlarında çeşitli hastalıklar oluşur.
    19. Kılcal damarlar, el ve ayaklardan başlayarak, kol ve bacaklara kadar tıkanıp bu organların kesilmesine (Burger hastalığı) kadar varan hastalıklar oluşur.
    20. Vücutta, yorgunluk, uykusuzluk, ruhsal gerilim, stres, performans düşüklüğü, reflekslerde azalma oluşur.
    21. Anne ve baba mirası olarak; Sigara içen babaların, çocuklarında kanseri önleyen gençliği yok olmaktadır. Hamileliğinde sigara içen hanımların bebekleri %10-15 eksik kilolu doğdukları gibi zeka eksiklikleri de görülür.
    22. Burunda koku alma duygusu azalır.

Bunların dışında Akciğere Yaptığı Zararları da konusalım

Sigara içilmesi, solunum yollarını örten koruyucu yapı ve hücreleri bozarak akciğerlerin her türlü zarara açık hale gelmesine yol açıyor.

Sigara içilirken çekilen nefes ile beraber sigaranın dumanı ve sigara içerisinde bulunan zararlı kimyasal maddeler doğrudan akciğerlere çekilir.

Bundan nedenle sigara içilmesine bağlı olarak en çok rahatsızlık akciğerlerde görülmektedir.

Sigaranın içinde bulunan kimyasal maddeler akciğer rahatsızlıklarına yol açmakta olup, sigaranın akciğerlere verdiği en büyük hastalık akciğer kanseridir.

Sigaranın neden olduğu kanser türleri

• Akciğer kanseri
    • Ağız kanseri
    • Burun kanseri
    • Dudak kanseri
    • Boğaz kanseri
    • Gırtlak kanseri
    • Yemek borusu kanseri
    • Mesane kanseri
    • Böbrek kanseri
    • Karaciğer kanseri
    • Mide kanseri
    • Pankreas kanseri

İçinde bulunan maddeler ;

• Kansere yol açan maddeler
    • Kanseri ilerletenler
    • Zehirli maddeler
    • Uyarıcılar, zevk vericiler
    • Aromatik maddeler

19745,sigaranin-zararlarijpg.png

Sigaranın Neden Olduğu Hastalıklar

1. Bağımlılık: Nikotin maddesinin bağımlılık yaratıcı özelliği eroininkine çok benzer.
    2. Sırt ve Bel Ağrısı: Sigara içmek, belle ilgili hastalıkların tedavisini engelleyen yegne faktörlerden biridir. Bunun yanında normal insanlarda da zaman zaman şiddetli sırt ve bel ağrılarına yol açabilir. Bunun nedeni, sigara içen kişilerde vücudun, omurilikteki disklere çok zayıf miktarda oksijen göndermesidir.
    3. Prostat Kanseri: Sigara içmek bütün bu tarz kanser türlerinin %40'ının nedenidir.
    4. Göğüs Kanseri: Sigara içen kadınlar içmeyenlere göre %75 daha fazla göğüs kanserine yakalanma riski taşır.
    5. Rahim Kanseri: Sigara içen kadınlar içmeyenlere göre 4 kat daha fazla rahim kanserine yakalanma riski taşır.
    6. Çocukluk Solunum Problemleri: Annesi ya da babası sigara içen çocuklar 6 kat daha fazla solunum yolu hastalıklarıyla karşılaşma riski taşır. (Soğuk algınlığı, kulak iltihapları, bronşit, bademcik problemleri, astım ve de zatüre 'ki bazen ölüme bile yol açar')
    7. Şeker Hastalığı: Sigara içmek, vücudun insülün salgılama yeteneğini zamanla yok eder. Bu da şeker hastalığına yol açar.
    8. İlaca Karşı Bağışıklık - Sigara içenler belli bir ilacın etkili olması için çok daha büyük dozlarda o ilacı kullanmak zorunda kalır.
    9. Kulak Enfeksiyonları: Sigara içenlerin çocuklarının oititis hastalığına yakalanma riskleri vardır.
    10. Emphysema: Bu hastalığın yol açtığı ölümlerin %85'i sigara yüzünden olur. (ciğerlerdeki alveoller zamanla esnekliğini kaybeder. İlerleyen safhalarda, yoğun bir biçimde solunum zorluğu olur ve hasta solunum makinesine bağlanmak zorunda kalır.)

Ve En önemli 1 sebep de Geleceğiniz Bütçenize büyük zarar çoluk çocuğuna harcamanız gereken bu illete verdiğiniz para büyük bir bütçe bir hiç uğruna gidiyor

gençliğinize yazık :(

umarım okumuşsunuzdur iyi günler :)<3

...

• Resmi Gönderi

Fitoterapi Nedir?

Fitoterapi Özellikle yeni gelişen çağımızda tıp biliminin net olarak saptama yapamadığı ya da net olarak belirlenemeyen hastalıklarda özellikle bitkisel veya farklı kür veya ilaç takviye gıdalar yahut aletler cihazlar ile tedavi yöntemidir Bir Nevi Alternatif Tıp denilen hadisenin gün görmüş Yüzlüdür. Özellikle kanser, Kemoterapi, solunum yetmezliği, zayıflama kilo diyabet işlemleri, erkek

Bayan kısırlıkları , diyabet şeker hastalıkları , bel fıtığı çeşitli Damar tıkanmaları , kalp hastalıkları , beyinsel Rahatsızlıklar vs hastalıklarda farklı Teknikler ile Bazı Hastalıklar da görülmektedir.

• Resmi Gönderi

Geçen bayram karaciğer değerleri yani alt ve ast bayram öncesi 20 de iken bayramdan sonra 41 e çıktı bu 4 günlük süreçte hem test olması açısından hem de enerji bakımından test yaptım kahvaltıda felan patates kızartması sosis sucuk vs öğlen cips kola çekirdek akşamda genelde şekerli ve yağlı şeyler yedim 4-5 gün içerisinde hem kendimi kötü ve şişkin hissetim ardından kan tahlili verdigimde üre ve alt,ast değerleri kötüleşmişti tabii şu an daha iyi oldugunu düşünüyorum bazı insanlar her gün tatlı cips veya fast food yiyor nasıl dayanıyorlar helal olsun.

• Şu dönem bende vitaminlere dayandım kilo kaybı var.B12-Demir-Folat alıyorum özellikle Magnezyum Çinko takviyesi de alıyorum. Toparlamaya çalışıyoruz bakalım. Küçük dilde kızarıklık ve şişme oluştu aft çıktı üstünde bir tane de beyaz valla katı yemek yemekte zorluyor baya bundan oldu neredeyse 20 gündür uğraşıyorum

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• Resmi Gönderi

Geçen bayram karaciğer değerleri yani alt ve ast bayram öncesi 20 de iken bayramdan sonra 41 e çıktı bu 4 günlük süreçte hem test olması açısından hem de enerji bakımından test yaptım kahvaltıda felan patates kızartması sosis sucuk vs öğlen cips kola çekirdek akşamda genelde şekerli ve yağlı şeyler yedim 4-5 gün içerisinde hem kendimi kötü ve şişkin hissetim ardından kan tahlili verdigimde üre ve alt,ast değerleri kötüleşmişti tabii şu an daha iyi oldugunu düşünüyorum bazı insanlar her gün tatlı cips veya fast food yiyor nasıl dayanıyorlar helal olsun.

Şu dönem bende vitaminlere dayandım kilo kaybı var.B12-Demir-Folat alıyorum özellikle Magnezyum Çinko takviyesi de alıyorum. Toparlamaya çalışıyoruz bakalım. Küçük dilde kızarıklık ve şişme oluştu aft çıktı üstünde bir tane de beyaz valla katı yemek yemekte zorluyor baya bundan oldu neredeyse 20 gündür uğraşıyorum

Gençsiniz dikkat edin, geçmiş olsun

• Bunlara ek olarak d vitamini ve yemekten 2 saat sonra maden suyu iciyorum beypazarı ya da kızılay afyon iyi geliyor magnezyum ve minerali ordan karşılıyorum sabahları kuruyemişli kuru meyvelerle gün kurusu kuru incir hurma az yağlı süt yulaf bal pekmez karışımı yapıyorum iyi geliyor günde tek öğün ya da 2 öğün yapıyorum reflüye iyi geliyor varsa sıkıntı çeken arkadaşlar özellikle boğazda takılmalarım azaldı bu sayede 9696949665842.jpg

51kPZXf5LjL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg

61730e3e41e79-31615-1.jpg

• Ayrıca her öğünden yemekten önce kudret narı macunu- aktarlardan çekilmiş tahin ve fermente elma sirkesi 2 kaşık su ile karıştırıp iciyorum sindirime ve metabolizmaya iyi geliyor Boğaz reflüsü çeken arkadaşlar ve mide bağırsak sıkıntısı çekenlere faydası olabilir bu dediklerim bende işe yarıyor ve şu aşağıdaki takviyeden 2 tablet alıyorum yemeğe başlamadna ve yemek sırasında 1 olmak üzere iyi geldi bana reflü-gastrite sinirsel olanına da iyi geliyor öneririm 110000057881191.jpg

• Varsa kronik kabızlık vb. bunlara da iyi geliyor bunları yaparsanız

• Varsa kronik kabızlık vb. bunlara da iyi geliyor bunları yaparsanız

Benim 8 senedir sol kulağım hafif çınlıyor, tavsiyen nedir? İlk zamanlar psikolojik olarak çok zorladı beni ama artık aklıma getirmedikçe çınlamayı hissetmiyorum bile. Sesli ortamlarda çınlamam maskeleniyor, ama özellikle yalnızken sessiz ortamlarda bariz çınlamayı tekrar duyuyorum.

• Benim 8 senedir sol kulağım hafif çınlıyor, tavsiyen nedir? İlk zamanlar psikolojik olarak çok zorladı beni ama artık aklıma getirmedikçe çınlamayı hissetmiyorum bile. Sesli ortamlarda çınlamam maskeleniyor, ama özellikle yalnızken sessiz ortamlarda bariz çınlamayı tekrar duyuyorum.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Şu iki videoya bakar mısın dostum