İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Resmi Gönderi

İstanbul konusunda neden böyle bir mesaj? Güneydoğu konusuna alıntıla istersen

• İstanbul konusunda neden böyle bir mesaj? Güneydoğu konusuna alıntıla istersen

sen onu bunu boşver uludağ için ne diyorsun :) varmı kar ? admin sinirleniyor uludağa ama olsun

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)

• 20210909_232323.jpg

Bizi kırmızı kısım mı yoksa mor kısım mı etkileyecek ?

Kırmızı sanki teğet geçecek gibi, morun gelişrek bize gelmesi daha olası duruyo .

Ben uyuyana kadar şimşek gökgürültüsü başlamaz inşaallah, başlarsa bana bu gece uyku yok .

Şu oraj neden hep geceye denk geliyor ya gündüz çok nadir oraja denk geldim ?

Tothenamadı

• Resmi Gönderi

20210909_232323.jpg

Bizi kırmızı kısım mı yoksa mor kısım mı etkileyecek ?

Kırmızı sanki teğet geçecek gibi, morun gelişrek bize gelmesi daha olası duruyo .

Ben uyuyana kadar şimşek gökgürültüsü başlamaz inşaallah, başlarsa bana bu gece uyku yok .

Şu oraj neden hep geceye denk geliyor ya gündüz çok nadir oraja denk geldim ?

Kırmızı

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Ne alaka :düşünceli:

admin dediya sözlükten siliyoz uludağı falan ondan dedim :) yarın 8 derece zirve fena soğuktur. şakır şakır yağmur yağar

demir gibidir .) tam böyle bir havada gitmiştim ooo feci soğuktu alışkında değildik kavuruyordu soğuk.

• Resmi Gönderi

admin dediya sözlükten siliyoz uludağı falan ondan dedim :) yarın 8 derece zirve fena soğuktur. şakır şakır yağmur yağar

demir gibidir .) tam böyle bir havada gitmiştim ooo feci soğuktu alışkında değildik kavuruyordu soğuk.

Admin sana sinirlendi. Uzatma diyor . Şu an konuyu yine aynı yere bağladın

• Admin sana sinirlendi. Uzatma diyor . Şu an konuyu yine aynı yere bağladın

:)

• başlangıç olarak iyi başladık. marmara kar görecekse dalgalanma şart. dalgalanma olmadımı rakım olmadığı için kar göremez görsede az olur.ciddi kar için sağlam sıcaklık dalgalanması şart .ee tabi yağışta olucak

yani ocak ayında sıcaklık 20 25 dahi olsa dalgalanma yakalarsak yağışla beraber kar görebiliriz.

örnek olarak. ocak ayı aatıyorum. ay sonu sıcaklık ortalaması toplam 10 derece.diyelim

1..30 günün içinde ilk 25 gün 20 derece olsa .sonraki 5 gün 3 derece olsa kar görürsün yağışıda adam gibi yakalarsak 30 cm bile görürsün ama ay sonu sıcaklık ortalamsında aşırı sıcak çıkar o ayrı :) bazı akıllılarda der çok kış oldu aslında kış olmadı aya vur çok sıcak bir ocak ayı geçirdik ama karda gördük neden dalga yakaladık

2..bir başka örnekle ocak ayı i30 günde ilk 15 günü 10 derecelerde olsa sonraki 15 günde 7-8 derece bandında gitse . hava sabit soğuk olur ama kar göremessin .. aya vurduğunda 2 . şıktaki ocak ilkine göre çokldaha soğuk ortalamada çıkar ama kar yok .) neden çünkü sıcaklık dalgalanması yok sabit sıcaklık dalgalanma olsada ufak dalgalanmalar.

bu ilk örneke ocaka göre çok sıcağız :) kar var 2 .örnekte ocak ortalamasındayız ama kar yok ..:)..

yani batı kesimler marmara özellikle yada karadeniz kıyıları için denizli manisa gibi şehirler için . kışın ipe ipe sıcaklık dalgalanmasına muhtaçsın...

güçlü bir sıcaklık dalgalanması yakalayamassan kar göremessin görsende hafif kar şeklinde olur .tatmiin etmez buyrun geçen seneki şubat ayı .) ilk 15 gün aşırı sıcaktı. ama noldu kar gördük neden ? aşırı dalgalanma .aslında sıcaklığı aya vur şubat ayı baya bir sıcak geçmişti ama karda gördük.

ters köşe yapıyor. aslında sürekli ısınıyoruz. insanlar sanıyorki kış mevsimi kardan ibaret sanıyor...kar kışın süsüdür. aslında kış kar değildir soğuktur

bizim karla işimiz yok soğukla sıcaklıkla işimiz var ay sonu sıcaklık ortalaması herşeyi o bütün çıplakllığıyla ortaya koyar...

yani batıda kar görebilmemiz için büyük sıcaklık dalgalanmalarına ihityaç var. geçen seneki gibi. şu an kestiremem . ama bu ssitemde sıcaklık dalgalanamsı pek olmadı 25 26 bandından 22 23 bandına geriledi kasım ayında şekillenir gelen sistemdeki sıcaklık dalgalanmalarına göre kış şekillenir diye düşünüyorum.

1. şıkta kar görüyoruz ama sıcak bir ay aslında kış yok..

2. şık kar görmüyoruz ama aslında tam bir klasık ocak ayını yaşadık soğuk bir ocak ayı.. 2 şık doğru olan bizim için önemli olan 30 günün toplam sıcaklığıdır.

Mesaj 5 düzenlendi, son düzenleyen SameT. ().

• orta kuvvette bir yağış başladı ve kuvvetlenerek devam ediyor, ancak henüz oraj olmadı o açıdan mutluyum :D

Tothenamadı

• orta kuvvette bir yağış başladı ve kuvvetlenerek devam ediyor, ancak henüz oraj olmadı o açıdan mutluyum :D

Ama merkezden giren kütle gürültü yapacak gibi

Tothenamadı