İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Arkadaşlar yanlş anlaşılmasın.Sistemin gelebilme ihtimali düşükte olsa da var ancak soğuk direkt değil aktarmalı geliyor kar yağışını ise çoğaltan izobar durumları.500 hpa düşük ve izobara göre yoğun kar.İzobar sistemleri ise 72 saate kadar değişir o yüzden çooook zaman var

• Resmi Gönderi

Bu bir duadır: Tanrı'm: Şubat 5'den sonra, tipi zamanı gelsin. Sömestr uzasın.! :)

Sömestrda kar demişken yilı hatirlamam. Ya 10 ya 11 sene önce. Yarıyil tatili icin fasikül vermiş öğretmen. Üzerinde karda kayan çocuklar falan var. O yaslarda bile cok severdim. Keske burada da yagsa da hep kar tatili olsa karda oynasam diye hayal kuruyordum. Sonra şubat ayında epey kar yağdı. Yerde baya birikti 4 5 gün 1 hafta boyunca yerde kaldığını hatırlarım . Balıklar vardı bizim. 30 tane civarı. Soğuktan ölmesinler diye akvaryumdan alıp kovaya koydum. Sıcak odaya sobanın hemen arkasına koydum. Soba da çok yanmıyordu. Ödev yapmamak için bahane ararken dışarıyı izlerken uyumuşum yerimde. Uyandığım zaman bütün balıklar kovanın yüzeyindeydi. Annem çok kızmıştı sen neden oynuyorsun diye vs. Sonra hepsini kara gömüp dua okumuştum. Sömestrda kar deyince aklıma hep o anı gelir. Trajik bir olay.🤕

• İzobar sistemi diyorum ben bu sisteme.

Geçen seneki şubat sistemi gibi olucak o zaman ortalama, Aşağılarda birşey yokken Anadolu yüksekleri güzel kar almıştı,

İsterim kesinlikle öyle birşey gelmesini:)

• Sömestrda kar demişken yilı hatirlamam. Ya 10 ya 11 sene önce. Yarıyil tatili icin fasikül vermiş öğretmen. Üzerinde karda kayan çocuklar falan var. O yaslarda bile cok severdim. Keske burada da yagsa da hep kar tatili olsa karda oynasam diye hayal kuruyordum. Sonra şubat ayında epey kar yağdı. Yerde baya birikti 4 5 gün 1 hafta boyunca yerde kaldığını hatırlarım . Balıklar vardı bizim. 30 tane civarı. Soğuktan ölmesinler diye akvaryumdan alıp kovaya koydum. Sıcak odaya sobanın hemen arkasına koydum. Soba da çok yanmıyordu. Ödev yapmamak için bahane ararken dışarıyı izlerken uyumuşum yerimde. Uyandığım zaman bütün balıklar kovanın yüzeyindeydi. Annem çok kızmıştı sen neden oynuyorsun diye vs. Sonra hepsini kara gömüp dua okumuştum. Sömestrda kar deyince aklıma hep o anı gelir. Trajik bir olay.🤕

Aman hocam, balıklar, akvaryumdan alınır mı!! Yazık olmuş bebelere.. Akvaryum, sabunla bile yıkanmaz ve kesinlikle suyun tamamı değiştirilmez, en sağlıklı akvaryum, tertemiz gözüken değil, tortulu, yosunlu bulanık görünen akvaryumdur. Sağlık olsun yine de.. Umarım, böyle karlı günleri eskiden olduğu gibi yine yaşarız..

• Malesef ecm beklediğimiz gibi rüya da kaldı.Bu sistem de hava da kar görsem şükrederim o bile zor.Neyse ocak son haftası şubat başı arası sistem var baba sistem gibi duruyor bu kıytırık sistemlerin ardından gözümüzün pasını alacak modeller birkaç güne