İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Yarında 0 ve altını görebilsek iyiydi ancak 1 ve üstünde genelde

Artık su oranı yüksek lapa kar yağışı görürüz 1 olursa da . Böyle bir sistemde de çıkıp çıkabileceği en iyi yağış o olur zaten.

• wrf ye göre yarın boğaz hattı en güzel yağış alan yer olacak wriscuttern  Sarp Özdoğan ve benim dışımda boğaz hattında oturan arkadaşlar varsa yüksek bir yere çıkarsa sağlam kar görebilirler.

Ben maltepedeyim, benim olmadığım belli yağış bol boğazda 😅

Tothenamadı

• Yukarı seviyelerde havanın aşırı soğuk daha alt seviyelerdeki bazı katmanların nemli ve sıcaklığın görece yüksek olduğu durumlarda düşey hızın da kuvvetli olması halinde kar taneleri buzla kaplanıp bu sürecin ardından erimeden yere düşmektedir. Halk arasında bulgur, pirinç, kuzu dişi denilen bu yağış tipinin adı buz paleti yada graupeldir. Graupel, genellikle Cb gibi dikine gelişim gösteren ve tepe yüksekliği fazla olan bulutlarda oluşur. Bu yağış tipine çoğunlukla atmosferin üst seviyelerindeki aşırı soğuk hava ve buz tanelerinin neden olduğu elektriklenme nedeniyle yıldırım ve şimşekler de eşlik eder.

:kralice::karyagisli::kar: 2022 EFSANESİ :kar::karyagisli::kralice:

• Bu sıcaklıkta örtü görmek istiyorsanız graupel çeşidi kar tercih etmelisiniz kısa sürede beyaz örtüye kavuşursunuz yağış iyiyse. Saf kar bu sıcaklıkta size hayır getirmez

• Resmi Gönderi

Büyük ihtimal graupel yapar

Kaç dakikaya

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Resmi Gönderi

15 dk ya gelir :koşma:

Alarmı kurdum

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"