İstanbul Pazar Günü Değerlendirmesi

• Pazar günü tahmini :

Gece yarısı itibari ile başlayan yağış akşam saatlerine kadar aralıksız devam edecek. Akşam saatlerinden itibaren yağışın zayıflaması ile sıcaklıklarda ufak bir artış olabilir. Bu artış Caddebostan/Şile sahili boylamından itibaren sahilde kalan kesimlerde yağışı karla karışık yağmur (kky) ve sulu sepkene çevirebilir. Fakat diğer bölgelerde sıcaklık sıkıntısı olmasını beklemiyorum. Kar taneleri buzlu olacak ve yağan her kar tanesi birikim yapacaktır.

MOR: Kar hayatı olumsuz etkileyebilir. kıyılar 10cm üzeri , karasal ilçeler 14-17cm , +200m ise 20-25cm civarı birikim

LACİVERT: Kar özellikle sabahtan akşamüzerine kadar çok etkili olacak. Akşamdan sonra sıcaklığın bir nebze artması ile kar yağışının hayata olumsuz etkisi bir nebze azalabilir. Fakat yine de yağan kar birikim yapacak.

YEŞİL: Kar bu semtlerde de sabahtan akşama kadar etkili. Birikim diğer skalalara göre daha az. Akşama yağmur/kky çevirme ihtimali mevcut. Pazartesi sabahı uyandığımızda en az birikim bu ilçelerde olacaktır İstanbul'da..

• Hocam ellerine sağlık Kocaeli merkez hakkında ne düşünüyorsun sıcaklık sorunu yaşar mıyız?

• Kuzey e gittikçe kar daha mı kaliteli olur sizce?

• Elinize sağlık güzel çalışma olmuş öncelikle ,

Sorum şu olucak, akşam saati yağış azalıyo diye belirtiyosunuz pazar gecesinden sonra pazartesi sabahı ve pazartesi gün içinde dek dışında kuvvetli bi yağış bekleniyo mu yani tekrar birikim yapacak kar var mı sizce teşekkürler

• Kahretsin kurtköy de yeşil alan içinde maalesef. Pazar günü desenize benim için kötü. :-(

• Kahretsin kurtköy de yeşil alan içinde maalesef. Pazar günü desenize benim için kötü. :-(

Sen Kurtköyü mor say yeşile yakın olsa bile hem rakımda yüksek

• Aynen,kurtköy iç kesim sayıyorum ben,her zaman güzel kar almıştir

Aynen kurtköy aydos sabiha gökçen ve Tuzladaki yüksek rakımlı köyler ve ormanlar baya iyi kar alıyor

• Yeşil alanlar 100 metre altındaki mahalleler için geçerli

Hocam Ataşehirin rakımı kaç ? Çoğu siteye baktım birbirinden farklı şeyler söylüyorlar, biliyor musunuz rakımını?

• Hocam Ataşehirin rakımı kaç ? Çoğu siteye baktım birbirinden farklı şeyler söylüyorlar, biliyor musunuz rakımını?

Bir tane site vardı mahalleye kadar bile rakim söylüyordu. Çok doğru bir siteydi. Haritada renklerle gösteriyordu. Adını hatırlayan varsa yazsın ben bulamadım.