Uzun Vadede Kar-Soğuk Gözüküyor Mu?

• Şubat sonu - Mart başı, coğrafyamız ve civarı şanslı konumda oluyor. Ayrıca salınım sinyali veren veriler de mevcut. İhtimal şimdilik çok düşük fakat modeller ilerleyen zamanlarda yine heyecanlandırabilir. Önceki sistemlerden de ders alarak artık temkinli yaklaşıyoruz ?

Salınım olup olmayacağı net değil. Bu yüzden gücünü kuvvetini sormayın şimdiden. Sadece güncel verilere göre bir fikir yürüttüm. Bu yüzden --DEĞİŞEBİLİR--

• Resmi Gönderi

Sarp Özdoğan İnşallah gelir kardeşim benim 25 sisteminden istanbul adına pek ümidim olmasa da şubat sonu ve mart başı gibi bir sistem beklentim mevcuttur.

• Sarp Özdoğan hocam hayırlı olsun inşallah denk düşerde. Hocam. Ben şunları anlayamadım. Attığınız resimler ne anlatıyor. Açıklarmısınız Hocam. Pek anlamıyorum. Da. Hocam.

• Sarp Özdoğan hocam hayırlı olsun inşallah denk düşerde. Hocam. Ben şunları anlayamadım. Attığınız resimler ne anlatıyor. Açıklarmısınız Hocam. Pek anlamıyorum. Da. Hocam.

Hocamız, soğuk hava salınımı olasılıklarını etkileyen bazı parametreleri paylaşmış. Kutup girdabı durumu, zonal rüzgarlardaki durum, atmosfer üst seviyelerindeki salınımlar ve bu parametrelerdeki olası değişimlerin kuzeyden bir soğuk salınımı olacaksa gücü hakkında önemli ipuçları vereceğini belirtmek istemiş.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen siberianhuso ().

• Hocamız, soğuk hava salınımı olasılıklarını etkileyen bazı parametreleri paylaşmış. Kutup girdabı durumu, zonal rüzgarlardaki durum, atmosfer üst seviyelerindeki salınımlar ve bu parametrelerdeki olası değişimlerin kuzeyden bir soğuk salınımı olacaksa gücü hakkında önemli ipuçları vereceğini belirtmek istemiş.

Teşekkür ederim Hocam.

• Hocamız, soğuk hava salınımı olasılıklarını etkileyen bazı parametreleri paylaşmış. Kutup girdabı durumu, zonal rüzgarlardaki durum, atmosfer üst seviyelerindeki salınımlar ve bu parametrelerdeki olası değişimlerin kuzeyden bir soğuk salınımı olacaksa gücü hakkında önemli ipuçları vereceğini belirtmek istemiş.

Aslında sadece salınım olabilir mi ? sorusunun cevabını aradım. "Sistem geliyor" diyebilmek için henüz çok erken. Ortada bir sistem de yok zaten geliyor diyebileceğimiz. Oluşma ihtimali var demek istedim. Eğer oluşursa coğarafyamıza inme ihtimali de "var" fakat bu ihtimal çok düşük ---şimdilik---

Sarp Özdoğan hocam hayırlı olsun inşallah denk düşerde. Hocam. Ben şunları anlayamadım. Attığınız resimler ne anlatıyor. Açıklarmısınız Hocam. Pek anlamıyorum. Da. Hocam.

Attığım veriler

1-) GWO (Küresel rüzgar salınımı)

2-3-) Bölgesel momentum akısı

4-) Eliassen Palm vektörleri

5-) Kutup girdabının 3D modellemesi (GFS)

6-) Göreceli Atmosferik Açısal Momentum indeksi

Vaktim olmadığı için verileri tek tek yorumlayamadım. Direk "sonuç" kısmına değindim. Bu seferlik böyle olsun mazur görün. Sınav senem olduğundan vaktim olmuyor fazla

• Yukarıda açıkladığınız parametreler bile gayet akıcı ve anlaşılır bence. Ellerinize sağlık.