Aralık Ayına Genel Bakış

• Resmi Gönderi

Sistem gelmiyor değil, beklenildiği gibi gelmiyor. Gidişat bahsettiği gibi gidişat değil. Birde sürekli arkasında duruyor :)

Tutmamış ki neyin arkasında duruyorsun. Revize edersin anlarım. Kendisi bence çok uzun vadeden tahmin yapmamalı, patlıyor elinde yoksa. Zaten bu işleri kimden öğrendiği belli. Öğrendiği kişi de nowcastongci, uzun vadeden anlamaz.

Önceleri seni yapıcı eleştiri yapıyordur diyordum ama şimdi tamamen kanaat ettim senin sarp a karşı bir kinin var sadace onun bloğuna yazıyorsun ve olumsuz bir durum olduğu zaman geliyorsun ne hikmetse önceki siteden hıncını alamadın galiba

• İlk sayfaya şöyle bir göz attım,Sarp hocanın tahminleri gayet başarılı bence şöyle ki kendi de belirtmiş zaten ilk sayfada soğuk tarafta kalma ihtimalimiz yüksek ama yine de fazla umutlanmayın diye ki soğuk taraftayız ama asıl soğukları burun farkıyla kaçırdık

• Ayrıca geçen seneden beri takip ediyorum kendisini ve gayet de başarılı buluyorum uzun vade tahminlerini

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Flyman38 ().

• Resmi Gönderi

Önceleri seni yapıcı eleştiri yapıyordur diyordum ama şimdi tamamen kanaat ettim senin sarp a karşı bir kinin var sadace onun bloğuna yazıyorsun ve olumsuz bir durum olduğu zaman geliyorsun ne hikmetse önceki siteden hıncını alamadın galiba

Aynen öyle sarp abinin yaptığı tahminler göze batıyor örneğin benim tahminimi veya sinan abinin açtığı konuları kimse eleştirmedi.

• Ayrıca geçen seneden beri tahmin ediyorum kendisini ve gayet de başarılı buluyorum uzun vade tahminlerini

Bu abimiz benim eski bulunduğum forumdan ayrıldıktan sonra da arkamdan aşağılayıcı söylemlerde bulunuyordu, forum içindeyken yüzüme karşı da bu tip söylemlerde buluyordu. Tabii o forumdaki yöneticilerle bir ilişkisi bulunduğundan burdakinden daha rahat bir şekilde yapıyordu. Dikkat ederseniz bu forumda da sadece benim başlıklarımda eleştiri adı altında mesajlar paylaşıyor. Ben sessizliğimi koruyacağım. Yanıldığım veya tutturduğum hiç bir tahmini silmiyorum. İsteyen okuyup yorum yapabilir her şey ortada. Sessizliğimi korumaya devam edeceğim.

• Sarp Özdoğan , Aralık ayını soğuk bekliyordun ama genel ortalama normal üstü kapatacak. Şuana kadar ki bölümde de normal üstüyüz. 24 Aralık sonrasında da normal üstüne çıkacağız.

Aralık 2.yarısı kıyılarda tutucu kar maalesef zor gibi. Siz 1-2 tane kıyılarda tutucu sistem bekliyordunuz. Sistem geliyor ama sizin beklediğiniz gibi değil.

Aralık sonu ve Ocak ilk 10 günü şanslı taraftayız diyordunuz. Şimdide Ocak 20 gün bir cacık yok diyorsunuz. Bence tahminlerinizde ki analizleri tekrar gözden geçiriniz. Tahminlerinizde tutmayan kısım tutandan fazla gibi.

Peki hocam Aralık itibari ile modellere göz attınız mı neler yaşanmış, neler olacakmış ve nerelerden modellerde dönüş olmuş.

Tahminleri eleştirme tabi ki de dogal hakkınız ama burda analiz yaparken 0.1 degerinde ufak bir yanılma bile tüm yaptığınız analizi yanlış yapar .

Burda biz site yönetimi olarak kimseyi korumaya kimseye laf söyletirmemeye çalışmıyoruz.

Hepimiz sonuçta insanız hepimizin sonuçta hata yanlış yapar. Süper bilgisayar ortamında çıktı veren bu modeller bile günlük değişiyor.

Ve kimse unutmasın hava olayların da KESİNLİK YOKTUR. hep varsayım çünkü elle tutulur bir veri kaynak yoktur.

Hava olayları bir kuyu olsa içindeki su miktarını bile az çok hesaplarız.ama bir deniz okyanus suyunu hesaplama şansımız yoktur. Hep varsayımdan yola çıkarız.

Eleştiri yaparken karşı tarafı rencide edici söylemlerden de uzak duralım. Tam tersi olsa Sarp arkadaşımız size yazsa daha mı iyi olur.

• Ya adam bi tahmin yapmış uğraş vermiş tutar yada tutmaz ne var bunda niye kalp kiriyorsunuz

• Aynen öyle sarp abinin yaptığı tahminler göze batıyor örneğin benim tahminimi veya sinan abinin açtığı konuları kimse eleştirmedi.

Sizinkileri zaten okumuyorum da. Bu alanda işi bilenleri takip ederim. Sarp biliyor ama hataları var.

• Eleştiri yapalım diyoruz, hatalar düzeltilsin istiyoruz ama yok. Sarp değil, avukatları geliyor, cevaba :)

Sarp, ben senin arkadan hiç bir yerde laf etmedim. Ne dediysem ortada, yüzüne söyledim. Ne zaman laf açsak malum site deyip duruyorsun. Oradan gönderildin, sana yüz kere bir şey denildi de yapmadın diye. Tahmin yapıyorsun, kimse bir cacık anlamıyor. Uyarı yedin ama nafile. Şimdide içinde ukte kalmış yok diğer site yok diğer site.

İstiyorsan söyleyeyim alsınlar seni oraya. Ama aynı tas aynı hamam olacaksa yine sıkıntı.

• Resmi Gönderi

Sizinkileri zaten okumuyorum da. Bu alanda işi bilenleri takip ederim. Sarp biliyor ama hataları var.

Sağolun,sizin eleştirilerinizi yanıtlamak zorunda kalmam bende :)

• sarp bey tahminleriniz tutmuyor genelde sıcak diyordunuz sistem geldi şimdi de soğuk diyorsunuz sistem yok ve haftaya sıcaklıklar uçuyor

• Eleştiri yapalım diyoruz, hatalar düzeltilsin istiyoruz ama yok. Sarp değil, avukatları geliyor, cevaba :)

Sarp, ben senin arkadan hiç bir yerde laf etmedim. Ne dediysem ortada, yüzüne söyledim. Ne zaman laf açsak malum site deyip duruyorsun. Oradan gönderildin, sana yüz kere bir şey denildi de yapmadın diye. Tahmin yapıyorsun, kimse bir cacık anlamıyor. Uyarı yedin ama nafile. Şimdide içinde ukte kalmış yok diğer site yok diğer site.

İstiyorsan söyleyeyim alsınlar seni oraya. Ama aynı tas aynı hamam olacaksa yine sıkıntı.

İçimde ukte kalmadı kalamaz. Gerek yok geri almalarına . Forumda bulunan arkadaşlarım vasıtasıyla bilgim oluyordu içlerinden sizin de olduğunuzu. Ss ler var atayım istiyorsanız.

Forumdaki tüm yöneticiler , yönetimle dostluğu olanlar tahminlerime yerli yersiz eleştiri yapıyordu. Kendilerine rakip kabul etmediler ve beni atmayı tercih ettiler. Mevzu tahminlerimden çıkmadı zaten. Etkisi vardır ama mevzu bu değil.

Konu bu değil zaten. Sizin benle olan bir geçmişiniz var bu konuda ve bunu belirtmek için örnek verdim diğer siteyi.

• sarp bey tahminleriniz tutmuyor genelde sıcak diyordunuz sistem geldi şimdi de soğuk diyorsunuz sistem yok ve haftaya sıcaklıklar uçuyor

Allah'ınızı seviyorsanız adam müneccim mi de uzun vade dediği gibi çıksın hiç yaptığı tahmin noktasından virgülüne kadar tutan birisi görmedim ben şahsen

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• Allah'ınızı seviyorsanız adam müneccim mi de uzun vade dediği gibi çıksın hiç yaptığı tahmin noktasından virgülüne kadar tutan birisi görmedim ben şahsen

Şimdi biri soğuk dedin sıcak dedi. Bu arkadaş ta sıcak dedin soğuk geçiyor diyor. Enteresan bir atmosfer var şuan :)