Anlık Deprem Bildirimleri

• Çoğu enkaza ekipler ulaşamamış bile. Ciddi personel eksikliği var. Zaman çok önemli her geçen saniyede canlar yitiyor.

• Resmi Gönderi

ÖNEMLİ

Dikkat, bilmeyenler vardır.. Çok işinize, işimize yarayan bir seçenektir.

Telefonda ayarlar menüsünde arama çubuğuna " acil durum" yazıyoruz..

Screenshot_20230206-182239~2.png

Acil durum uyarılarını seçiyoruz.

Screenshot_20230206-182400~2.png

Bu menüde hem acil durum uyarıları almak istiyorum diye uyarıları açıyoruz. Hem de acil durum aramalarını açıyoruz.

Screenshot_20230206-182458~2.png

Acil durum araması menüsündeki çağrı bölümünü etkin hale getiriyoruz.

Screenshot_20230206-182608~2.png

Çağrı bölümü etkin hale geldiğinde ulaşılacak kişileri seçiyoruz.

Screenshot_20230206-182705~2.png

Bu uygulama ile seçtiğimiz kişilere acil durumlarda bildirim gönderebiliyoruz(acil durum da telefonun kilit tuşuna 5 defa seri bir şekilde basıyoruz) Gönderilen bildirimde yardıma ihtiyamız olduğunu belirten bir yazı ve konumumuzu belirten bir link gidiyor. Ayrıca link bizim şarj durumumuzu da yardım istediğimiz kişiye güncel olarak iletiyor.

Mesela gelen mesaj örneği yardım isteyenden şöyle,,

Acil durumlarda aranacak kişim sensin. Yardıma ihtiyacım var. Yaklaşık konumum şurası:

(https://.......sildim burasını

Ulaşılacak konum burada )

Not: Konum bilgileri, Acil Durum Çağrısı özelliği etkinken gerçek durumlu olarak güncellenir. Yardımınıza ihtiyacı olan kişinin, aramalarınıza geri dönemeyebileceğini hatırlayın.

Gelen mesajdaki Konuma tıkladığınız da ise buna ulaşılıyor

Screenshot_20230206-183248~2.png

• Ardı ardına deprem bildirimleri geliyor.Allah yardım etsin depremzedelere.Hem soğuk hava hem de deprem var bölgede.Ne diyeceğimi bilemiyorum gerçekten.

• Haberler, ölüm sayıları o kadar korkunç ki... Afad devamlı 4-5 arası artçı depremler veriyor Kahramanmaraş'a. Oradakilerin psikolojilerini hayal edemiyorum. Hatay' dakiler deseniz enkaz altından video çekip yardım istiyor insanlar. Çok üzücü... Şu ana kadar yaşadığım en üzücü günlerden biri ve bağış dışında yapacağım bir şey de yok..

• Ölenlere Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dilerim. yaralılara acil şifalar diliyorum.

Lütfen arkadaşlar ne kadar kullanmadıgınız kıyafet eşya varsa onları ulaştırın depremzedelere çok zor durumdalar şuan yoldayım bende gidiyorum buralardan birşeyler ulaştırıcam kusura bakmayın soramadım yardım etmek istermisiniz diye çok yoğundum geceden beri

akrabalarıma ulaşmaya çalışıyordum.

...

• Resmi Gönderi

Ölenlere Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dilerim. yaralılara acil şifalar diliyorum.

Lütfen arkadaşlar ne kadar kullanmadıgınız kıyafet eşya varsa onları ulaştırın depremzedelere çok zor durumdalar şuan yoldayım bende gidiyorum buralardan birşeyler ulaştırıcam kusura bakmayın soramadım yardım etmek istermisiniz diye çok yoğundum geceden beri

akrabalarıma ulaşmaya çalışıyordum.

Allah razı olsun, Allah yardım etsin inşallah abim..

Hayırlı haberlerini Bekliyoruz

• Allah razı olsun, Allah yardım etsin inşallah abim..

Hayırlı haberlerini Bekliyoruz

Abi çok teşekkür ederim. ama hiç hayırlı şeyler olmuyor hatayda yardıma gelen kimse yok herkes enkaz altında çok kötü durumlar ne videolar geliyor görsen varya yalvaranlar ağlayanlar ölmek istemiyorum diye bağıranlar Allah yardımcıları olsun inşaAllah

Söz veriyorum hayırlı bir haberle dönücem.

...

• Git gide yıkılan bina sayısının daha yüksek olduğu ortaya çıkıyor :-(

:kralice::karyagisli::kar: 2022 EFSANESİ :kar::karyagisli::kralice:

• Resmi Gönderi

Bir oyun oynuyorum online gece 4.17 de arkadaşım oyundan abi 2 dk dır sallanıyoruz hala durmadı dedi. Nasıl yani sen nasıl yazıyorsun dedim yavaş sallanıyoruz deyince başımdan aşağı kaynar sular döküldü. O an çok büyük bir deprem olduğunu merkez üssünde uzak olduğunu anladım çünkü bu kadar uzun bir sallanti çok büyük bir depremin alametidir ancak. sanırım buraya yazdım ilk dışarıya az önce Bi bakayım dedim kar yağdığını unutmuşum o andan itibaren. Can kayıplarımız şuan yüzde ne kadardır bilmiyorum ama küçük bir kısmı arkadaşlar

• Resmi Gönderi

Hemen babamın odasına geçtim baba uyan Bi yerler yıkıldı çok büyük deprem oldu dedim nasıl dedi bir anda oda baba merkezden uzaga şok dalgaları 2 dk ya yakın deyince babamda eyvah 8 dedi yataktan fırladı geçtik TV nin başına elden ne gelir babam artık yaşlı validemde rahatsız eğer 2-3 sene evvel olaydı yine giderdik ama şuan kipirdayamiyoruz içim içimi yiyor çok zor bir durum ve cumhuriyet tarihin en buyuk felaketinden ziyade dünya tarihinin sayılı felaketlerinden biriyle karşı karsiyayiz

• Resmi Gönderi

Bir oyun oynuyorum online gece 4.17 de arkadaşım oyundan abi 2 dk dır sallanıyoruz hala durmadı dedi. Nasıl yani sen nasıl yazıyorsun dedim yavaş sallanıyoruz deyince başımdan aşağı kaynar sular döküldü. O an çok büyük bir deprem olduğunu merkez üssünde uzak olduğunu anladım çünkü bu kadar uzun bir sallanti çok büyük bir depremin alametidir ancak. sanırım buraya yazdım ilk dışarıya az önce Bi bakayım dedim kar yağdığını unutmuşum o andan itibaren. Can kayıplarımız şuan yüzde ne kadardır bilmiyorum ama küçük bir kısmı arkadaşlar

Yüksek olma olasılığı fazla Mehmet.

Allah yardım etsin..

Bir video seyrettim evet iki dakikadan fazla sürdü, bitmiyor ..

O kadar zaman ve 7.7 ile sallanmak büyük felaket

• Resmi Gönderi

Hemen babamın odasına geçtim baba uyan Bi yerler yıkıldı çok büyük deprem oldu dedim nasıl dedi bir anda oda baba merkezden uzaga şok dalgaları 2 dk ya yakın deyince babamda eyvah 8 dedi yataktan fırladı geçtik TV nin başına elden ne gelir babam artık yaşlı validemde rahatsız eğer 2-3 sene evvel olaydı yine giderdik ama şuan kipirdayamiyoruz içim içimi yiyor çok zor bir durum

Elden gelen neyse yapalım.

Bir yazı da olur,maddi bir yardım da olur ,giyim kuşam,yiyecek her şey olur

Allah bir daha yaşatmasın böyle bir afet

• Resmi Gönderi

Elden gelen neyse yapalım.

Bir yazı da olur,maddi bir yardım da olur ,giyim kuşam,yiyecek her şey olur

Allah bir daha yaşatmasın böyle bir afet

Vallahi abi hani aramızdan biri çıksın gidiyoruz desin ben geliyorum abi direk.