Sohbetimiz Bol Olsun

• biraz değişiklik olsun diye attım gelmez yani gelmez heralde ^^

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)

• bende cok seviyorumda arda basinc degisiminden bas agrisi basliyor bende ama yinede seviyorum. hatta hatta ne gariptir ki artik gelen yagis hakkinda bir fikrim oluyor agrinin siddeti ile dogru orantili diyebilirim. eger gunler oncesinden basladiysa vay halimize :009: buyuk sistem yolda demektir :002:

Cidden çok güzel bir hava

Bence sende Romantizma da var abim çünkü annemde romantizma var ve yağışlardan iki üç gün öncesinden ağrılar başlıyor 😂

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• Ağrı dağıyla ilgili yeni fotoğraflar buldum.. Ciddi miktarda buzul kaybetmiş. bu kadar beklemiyordum fotoğraflar erimeyi net doğrularuyor .özellikle en üst kısımdaki buzul büyük ölçüde çekilme yaşamış :(( 20 yıldaki değişim .. araştırmalar devam edecek

DİP NOT .((( Ağrı dağında kalıcı kar sınırı 4300 metredeymiş 1973 ))) //1958 de 3000 metre seviyesine kadar indiğini hesaplamışlar. ))) kaynak google

1973). 195

Fotoğraf 23 Ağustos 2001 yılına aittir.

ağrı dağı tırmanışı gezi fotoğraf

ağrı dağı tırmanışı gezi fotoğraf

31 Ağustos 2021

Resim

Mesaj 5 düzenlendi, son düzenleyen SameT. ().

• Resmi Gönderi

Ağrı dağında kalıcı kar sınırı 4300 metredeymiş 1973 ))) //1958 de 3000 metre seviyesine kadar indiğini hesaplamışlar.

Bu seneler kafamı karıştırdı,neyse bakalım.Kafam pek basmaz genelde .

Samet iklim analizleri konusuna neden atmadın?

Konuya alıntı ettik, taşıma,nakliyat ettik yav .

• Bu seneler kafamı karıştırdı,neyse bakalım.Kafam pek basmaz genelde .

bulamadım abi

• Bu seneler kafamı karıştırdı,neyse bakalım.Kafam pek basmaz genelde .

kafanı karıştırcak birşey yok abi 1973 te 4300 metrede dahi 365 gün boyunca hep kar varmış bu anlama geliyor 4300 metrenin yukarısında sürekli sabit kar var . 4200 metrede kamp alanı var yazın ilerleyen zamanlarında ağustos gibi hiç olmuyor kar orda tamamen bitiyor şimdi 4200 metrede kar var sıcaklar gelince yok olucak

1958 de kar sınırı 3000 metreye kadar indiği hesaplanmış araştıırılıp tespit edilmiş bu farklı. 1958 de 3000 rakımda sabit kar var demiyor şunu diyor o senede 1958 de bir araştırma yapılmış.. 3000 metrede dahi sürekli 365 gün boyunca . kalıcı kar varmış. diyor 3000 rakımda..

araştırma nın yapıldığı sene 1958 . ..3000 metrede kalıcı kar bulunan sene belli değil. ama yaşanmış yani 1800 lü yıllar olabilir ) 1300 1500 belirsiz yani abi . kardeşim bu dağda bu olay yaşanmış diyor adam .uludağda daha önceden buzul olduğu gibi. 2. paragraftan ben bunu anladım. mantık yürütürsek 1958 de 3000 rakımda kalıcı kar sınırı olmaz 1973 te zaten 4300 metrede kalıcı kar sınırı ee 15 senede 3000 rakımdan 4300 e gerileme yaşanmaz :)

Mesaj 5 düzenlendi, son düzenleyen SameT. ().

• Resmi Gönderi

bulamadım abi

Açıklamalar için teşekkürler

Bende sonradan aklıma gelince konuyu attım Samet.

Ana sayfada "değerlendirmeler"var oraya tıklayınca konuya ulaşırsın.Ana konu başlığı "değerlendirmeler"

:olumlu:

• Harici İçerik twitter.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Resmi Gönderi

Doktorlar 2 gün iş bırakacak.

Yanlış hareket..Pandemide yaptılar bir grev ve 3 gün iş bıraktılar, sağlık ocakları kapalı,acil servislerde insanlar perişan oldu.

Peki özelde çalışanlar?

Onlarda para üstüne para koydular.Yaslisı var, parası olmayan var, aracı olmayan var.Takip altında olan doktoruna görünmesi gerekenler var.

İş bırakma ile kimi cezalandiriyoruz?

Sen,ben gibi sıradan vatandaşları.Kavga eden, saldıran, öldürenden böyle mi hesap sorulacak?

Hedef hükümet ise gereken yasalar ve iyileştirmeler yapıldı.

Sağlık bakanı özellikle "sağlık çalışanlarına ayın bilmem kaçında mujdelerimiz var"dediği halde inadına yapar gibi o açıklama sonrası bir kaç gün sonrasına 3 gün iş bırakıldı.

İşi sen bıraktın acilde WC ye gidemeyen nöbetçi doktor, teknisyen, hemşire ve diğer çalışanlar ne olacak? Ne oldu ondan haberleri varmı?

Hükümet grev sonrası iyileştirme, yasa ve bir kaç müjde yayınladı ..

Ne oldu? Bu defa da çalışanlar hastaların yüzüne bakmamaya başladı,binbir kapris,binbir atar,gider yaşatıyorlar insanlara.

(Hepsini kapsamıyor yanlış anlama olmasın)

Ne olacak? Ceza var,hapis var, sağlık çalışanına saldirana değil herkese ceza var, ama cezalar var diye ne hırsız biter,ne katil biter,nede doktora, hemşireye saldıran biter.

Önce genel toplum ahlakı olmalı ki biraz işler yoluna girsin ..Yoksa yok asla olmaz,olamaz

10 gün de iş bıraksan aynı tas, aynı hamam..