Şubat Ayına Genel Bakış

• Abi sen öğretmenliğinin karşılığında maaş alıyorsun. Bir zorunluluğun var yani. Ben ise zevk için hobi olarak yapıyorum. Ve artık gram zevk almıyorum. Hayırlısı diyelim ben giderim başkası gelir önemi yok.

Üniden Sonra Yaptım Vekil Öğretmenlik Maaş Dersen Ancak Sigara Parasına Yetiyordu. Sonradan Atanamayınca Polis Olduk Bizde😅😅

• okyanusların soğuması veya güneşin ısı kaybetmesi dışında hiç bir şey yerküremizin hızla cehennem olma yolunda gidişatına engel olamayacak... görünen bu!! Allah sonumuzu hayretsin :düşünceli:

• Resmi Gönderi

okyanusların soğuması veya güneşin ısı kaybetmesi dışında hiç bir şey yerküremizin hızla cehennem olma yolunda gidişatına engel olamayacak... görünen bu!! Allah sonumuzu hayretsin :düşünceli:

Güneş nasıl ısı kaybedebilir sizce

• Güneş nasıl ısı kaybedebilir sizce

Güneş belli dönem aralıklarıyla uyku dönemine girer. Yaydığı ısı miktarı azalır. Böyle bir durumda dünya buzul çağına girebilir.

• Güneş belli dönem aralıklarıyla uyku dönemine girer. Yaydığı ısı miktarı azalır. Böyle bir durumda dünya buzul çağına girebilir.

Isı veya sıcaklık kaybedeceğini sanmıyorum. Sıcaklık bir ihtimal kaybedebilir de bunu ölçebilecek bir teknolojimiz yok. Solar enerji azalıp artabilir. Bahsettiğiniz uyku dönemi de bu oluyor. Güneş aktiviteleri uzun süre yavaşlar veya durursa buna uyku dönemi denir. Lakin bu süreçlerin etkisi 11 yıllık döngülerde incelenir ve etkisi 11 yıllık süreçlerde gözlemlenir.

Güneş döngüleri ile ilgili bir makale : https://www.nature.com/articles/s41561-020-00674-0

• //Özet: Şubat ayı 2-3. haftası güney enlemlere bir salınım ihtimali olabilir. Bu tarihlerde düşük genlikli endeksler ve telebağlantılar görebiliriz. Blokaj tahmini Ocak aynının sonlarına doğru yapılır. //

-Detaya şimdilik girmiyorum çünkü çok fazla. İstek olursa yine ayrı bir başlık açıp tüm detayları verileri koyabilirim.

Revize etmiyorum. İstek olursa biraz daha detayına girip yorum katabilirim

• Yek care VEİ 7 BUYUK volkanik patlama en az 3 hafta sürmeli ki küresel sıcaklık 1.5 ile 2 derece düşsün puslanma indexsi 3000 ile 4000 bin olursa küresel isinmadan bir süre kurtulma şansımız olur

• //Özet: Şubat ayı 2-3. haftası güney enlemlere bir salınım ihtimali olabilir. Bu tarihlerde düşük genlikli endeksler ve telebağlantılar görebiliriz. Blokaj tahmini Ocak aynının sonlarına doğru yapılır. //

-Detaya şimdilik girmiyorum çünkü çok fazla. İstek olursa yine ayrı bir başlık açıp tüm detayları verileri koyabilirim.

Şubat'ın ilk 15 günü sahillere "Saf kar" yapabilecek bir sistem ihtimali zor gözüküyor. Ocak ayındaki basınç paterni ile Şubat ayındaki patern aynı olacaktır. Aynı Ocak ayındaki gibi ayın 20 sinden sonra Avrupa kıtası sıcak tarafta kalır, Ülkemiz coğrafyası şanslı pozisyona geçer. Şubat ayında tek bir farkla Sibirya darbesi ihtimali mevcut.

Hangi bölge nasıl olacak gibi sorular sormayın. Bölge tahmini yapmak için henüz erken. Şimdilik ülke bazında %60 Doğu %40 Batı gibi duruyor . Bu ihtimaller değişebilir.

-Detaya girmiyorum özetin de özetini yazdım. Veri analizi ve detay isteyen olursa bu başlıktan paylaşım yaparız.

• Sarp Özdoğan tekrar seni aramızda görmek çok hoş yeniden hoş geldin hayırlı olsun ünvanını geri almışsın senin gibi bilgili kişiler harcanmamalı ne dediysen harfi harfiyine çıktı resmen :) ocak aynıın 20'sinde dedin batı bölgeler 1 tık daha şanslı dedin ve öylede oldu :)