ECMWF-GFS -MODEL PAYLAŞIMI YORUMLAMA

• 15 indeki sistemle beraber soğuk karekterli,kutup kökenli sistemler son buluyor. Ondan sonraki süreçte İzlanda hakimiyeti başlıyor.

• Resmi Gönderi

15 indeki sistemle beraber soğuk karekterli,kutup kökenli sistemler son buluyor. Ondan sonraki süreçte İzlanda hakimiyeti başlıyor.

Nasıl İzlanda hakimiyeti başlıyor hocam ?

Negatif nao ve ao hakimiyeti olacak Ay sonuna doğru

• Hocalarım, yönetici arkadaşlar bu şahsın forum'da devam edebilmesini doğru bulmuyorum. Bu şahıs depremin ilk saatlerinde "deprem İzmir de mi oldu banane yeah" diyen şahıs. Sen kim oluyorsun diyebilirsiniz ama asla kabul etmiyorum. Sorumluluktan, empatiden uzak vicdansızlığa varan tepkiler veren bu şahısın burada yeri olmadığını düşünüyorum.

Aynı fikirdeyim bu kadar iyi niyet yeterli suistimal ediliyoruz artık

Tothenamadı

• Nasıl İzlanda hakimiyeti başlıyor hocam ?

Ay sonu sibirya yb bekliyorsun demi hocam

• Nasıl İzlanda hakimiyeti başlıyor hocam ?

Ssw var sibirya gelcek demi

• 2 saat'i aşkın süre geçti @Salihh adlı şahıs ile ilgili ne bir açıklama yapıldı ne de forumdan aforoz edildi. Ben şart koşul klipleri ile konuşmayı seven birisi değilim. Uzun zamandır bu forumdayım Sinan hoca olmak üzere bir çok hocadan bir çok değerli bilgi edindim geçirdiğimiz zamanlar için teşekkür ederim. Deprem bölgesindeki arkadaşlara bir kez daha geçmiş olsun geride kalanlar umarım toparlanabilir ve bir daha böyle bir afet ile karşı karşıya kalmamak için adımlar atılır.

• Resmi Gönderi

Hala işimiz Salih mi yoksa gündem mi?

Baktım okudum..Salihin yazdığını da cezalı üye olmasına sebep olan mesajını da okudum.

Bir başkası daha ağır bir mesajı silmediyse ona bir şey diyemem.

Kişisel tercihini yazmış.

Küfür yok, hakaret yok..O mesajı duruyor hala.

Deprem oldu acımız büyük ama deprem bölgesi haricinde neler yazıldı neler.

Ben yazdım sizler de yazdınız.

Hava sordunuz,kar yağışı var dediniz.

İnşaallah o bölgeye olmasın burada kar var dedik vsvs

Hala yağıyor dedik, buraya az, şuraya çok diye yazdık .

Salih'i koruma memuru değilim, değiliz.. Gereğini yaparız, yapıyoruz abartılı yazmaya devam edince gereğini yaparız yapıyoruz.

Ayrılma sebebi bu olacaksa bilmiyorum bir şey diyemem.

• Salih yok gibi davranmak en iyisi bence bosverelim enkazdan küçük çocuklar kurtarılıyor onlara biraz olsun sevinelim salihle meşgul olup onun istediğini yapmayalim

• ensplume_small (1).gif

kararlı 5-6-7 var. Belli ki iskandinav daha kuvvetli olacak. Bu da sistemin Batılı inip(Batı karadeniz) ull kopartıp soğuğu uzatacağını gösteriyor. İstemeyince modeller güzelleşiyor nedense. uzun vadede soğuklar çok ciddi görünüyor.avrupa daha şanslı tabiki 1-2 fazdan dolayı

• ensplume_small (1).gif

kararlı 5-6-7 var. Belli ki iskandinav daha kuvvetli olacak. Bu da sistemin Batılı inip(Batı karadeniz) ull kopartıp soğuğu uzatacağını gösteriyor. İstemeyince modeller güzelleşiyor nedense. uzun vadede soğuklar çok ciddi görünüyor.avrupa daha şanslı tabiki 1-2 fazdan dolayı

Bence ayın 17-18 inden sonra İzlanda coşuyor. Soğuk filan bırakmıyor.

• ensplume_small (1).gif

Ay sonu sistem var diyor tahminciler

sert sibirya sistemi

Ve martta da Major olduğu için tekrar var diyorlar

Bize gelme olasiligi daha yuksek iskandinav block var

• Ay sonu sistem var diyor tahminciler

sert sibirya sistemi

Ve martta da Major olduğu için tekrar var diyorlar

Bize gelme olasiligi daha yuksek iskandinav block var

Ve hocam faz 1 2 degilki model sonucu

düşük ihtimal faz 1 2

• Bence ayın 17-18 inden sonra İzlanda coşuyor. Soğuk filan bırakmıyor.

Ecm 240 Batılı bir polar atak daha. Hani izlanda. Endeksler negatife iniyor. ECMOPNH12_240_1.png

Ondan sonra sibirya uyanacak. Zonal rüzgarlar nötre yaklaşıyor. Şubat sonu mart başı felaket soğuklar olacak. Vortex paramparça. Major ssw var.rüzgarlar -20 ye kadar inebilir.gfsnh-17-384.png

Buna önlem alınması lazim. Avrupa ihtimali yuksek olsa da soguklar uzun süreli. Avrupadan sonra bile bize yönünü çevirebilir.