ECMWF — GFS MODEL PAYLAŞIMI

• Arkadaşlar gelen sistemden öyle çok güçlü sistemler değil. Kayak merkezleri kar alabilir onun dışında diğer yerler biraz serinlik bir miktar Yağmur görür bu gelen sistemlerde.

hangi sistemden bahsediyorsun

• >>>WinteR<<< hiç bir kötü niyetim yok. Aha gör kendi gözünle - 8 sokmuş model pekii bu ne anlama geliyor kar yağışı durduğu an kıyılarda şapır şupur erime.

grapheens0_0001_0_0_28.4905660377_41.012145749_.png

grapheens0_0001_0_0_29.3396226415_40.8502024291_.png

gens-53-0-246.png

gens-53-1-246.png

Bak anlamadan bilmeden buraya yorumlar yapmaya gerek yok.

- sistem karasal sistem.

- 850 hpa da min -8 girişi var

- 500 hpa -30 ve üzeri

Ekstra olarak vortekse ve silkona uygunluk var. Neresi kötö nasıl kötü

Ha yukarda -8 de kar olmaz demişsin -4 bile kar yağar. Yeter ki rüzgar yönü karayel olsun.

• Resmi Gönderi

>>>WinteR<<<

Hocam -2 ile lapa lapa kar alındığımız sene hangi seneydi

cografyaciburak Sen hatırladın mı Aralık ayıydı seneyi unuttum ben

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Tamam madem haksızım tüm her şeyi inceleyin o tarih için bakalım o Kıytırık - 8 ile diğer bileşenler kıyıya tutucu kar oluşturmuş mu iyi geceler

O sinoptikte çok rahat bilek boyu kar görürsün.

• Tamam kusura bakmayın ben haksızım, kısa süre içerisinde anlaşmaya varmak istiyorum çünkü bu kadar dikkat çekeceğimi tahmin etmemiştim. Ben Hoş bir şekilde tartışma başlayacağını tahmin ederken yemediğim laf kalmadı kaldı ki melek gibide niyetle yazdım her şeyi 0 kötü niyet vardı.

• Resmi Gönderi

Tamam kusura bakmayın ben haksızım, kısa süre içerisinde anlaşmaya varmak istiyorum çünkü bu kadar dikkat çekeceğimi tahmin etmemiştim. Ben Hoş bir şekilde tartışma başlayacağını tahmin ederken yemediğim laf kalmadı kaldı ki melek gibide niyetle yazdım her şeyi 0 kötü niyet vardı.

Tamam Yusuf'um kötü niyetli olmayabilirsin ama yanlış yorum yanlış yönlendirme oluyor. Biraz daha dikkat edelim.

• Arkadaşlar gelen sistemden öyle çok güçlü sistemler değil. Kayak merkezleri kar alabilir onun dışında diğer yerler biraz serinlik bir miktar Yağmur görür bu gelen sistemlerde.

gens-0-4-246.png

Abi yeminle kafa yiyecem 2 metre sıcaklıkları 0 geçmiyor. 850 de -8 giriyor en az soguklar düşük diyoruz. Yahu 850 sogukları dediği olay deniz seviyesinden 1500 metre yukardaki havayı temsil eder. Herkes deniz kenarında mı oturuyor anlamadım gitti.

• -8 kar açısından riskli bir 850 hpa soğuğudur eğer o soğuktan iyi bir kar örtüsü çıkmasını istiyorsak bazı şeylerinde iyi olması lazım örneğin karayel esmeli - 8 de poyraz esmemeli sıkıntı 500 hpa sağlam olmalı felan filan.

Genel olarak bazı şeyleri biliyorum ama göremediğim bazı olumlu veriler yanlış tahmin yapmama sebep oluyor.

• Resmi Gönderi

gens-0-4-246.png

Abi yeminle kafa yiyecem 2 metre sıcaklıkları 0 geçmiyor. 850 de -8 giriyor en az soguklar düşük diyoruz. Yahu 850 sogukları dediği olay deniz seviyesinden 1500 metre yukardaki havayı temsil eder. Herkes deniz kenarında mı oturuyor anlamadım gitti.

Dek show bu görüntü

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• -8 kar açısından riskli bir 850 hpa soğuğudur eğer o soğuktan iyi bir kar örtüsü çıkmasını istiyorsak bazı şeylerinde iyi olması lazım örneğin karayel esmeli - 8 de poyraz esmemeli sıkıntı 500 hpa sağlam olmalı felan filan.

Genel olarak bazı şeyleri biliyorum ama göremediğim bazı olumlu veriler yanlış tahmin yapmama sebep oluyor.

-8 değil -4 te de kar yağar -8 de de yağmur yağar bu yüzden soğuğun geldiği yerde önemli

• Benim bulduğum konum İstanbul da 300 metre sahip aydosun yanı hemen ben şimdi -8 üzülcem.

Gelen soğuk karasal yer seviyesine etki ederek gelen türden. 850 de -8 ise yer seviyesi sıcaklıkları da -0 ila -3 civarıdır. Hissedilen daha farklı çıkar