ECMWF — GFS MODEL PAYLAŞIMI

• kesinlikle gfsnin ısrarı var ama aralık başından beri böyle görüntüler gösterip hüsrana uğrattığı için kimsenin inancı kalmadı bence burda öylesine anlık yorumluyoruz işte maç yorumlar gibi

Evet haklısın ancak bu sene gelen sistemlerin başlangıcında nadir hatırlıyorum -10' un altındaki senaryoları. Bu gelme ihtimali olan sistemde daha güçlü soğuklar dikkatimi çekti açıkçası.

Aslında Ocak ayını soğuk açısından kötü geçirdiğimizi düşünmüyorum ancak 850 soğukları zayıf kaldı. Kısacası, özellikle kıyı kesimler için rüzgar yönünü genel olarak poyraz düşünürsek en düşük girmesi gereken 850 değeri -9' dur örtü yapacak kar için. E zaten senaryoların yarısı bu değerlere iniyor, diğer yarısı da 0 ile -5 arasında geziyordu. E düz mantıkla da ortalama -5 bandında olup, sisteme 1-2 gün kala tüm senaryolar -5 -7 arasında hemfikir oluyordu. O yüzden diyagramlarda ve model çıktılarında -10' un altına inecek senaryoların çokluğu da takip etmemiz gereken bir parametre bence. Bu yorumu genel olarak sistemler ve basit takip metodu yapmak isteyen üyeler için paylaştım. Tabi ekstra olarak sistem öncesi bir çok veri analizi de gerekli.

• azora bak çok saglam be . model sonuna kadar cikmaz soguklar

• Evet haklısın ancak bu sene gelen sistemlerin başlangıcında nadir hatırlıyorum -10' un altındaki senaryoları. Bu gelme ihtimali olan sistemde daha güçlü soğuklar dikkatimi çekti açıkçası.

Aslında Ocak ayını soğuk açısından kötü geçirdiğimizi düşünmüyorum ancak 850 soğukları zayıf kaldı. Kısacası, özellikle kıyı kesimler için rüzgar yönünü genel olarak poyraz düşünürsek en düşük girmesi gereken 850 değeri -9' dur örtü yapacak kar için. E zaten senaryoların yarısı bu değerlere iniyor, diğer yarısı da 0 ile -5 arasında geziyordu. E düz mantıkla da ortalama -5 bandında olup, sisteme 1-2 gün kala tüm senaryolar -5 -7 arasında hemfikir oluyordu. O yüzden diyagramlarda ve model çıktılarında -10' un altına inecek senaryoların çokluğu da takip etmemiz gereken bir parametre bence. Bu yorumu genel olarak sistemler ve basit takip metodu yapmak isteyen üyeler için paylaştım. Tabi ekstra olarak sistem öncesi bir çok veri analizi de gerekli.

bende öyle düşünüyorum sağlam bir sistem istiyorsak diyagramda -15 ve altında ki senaryoların çoğalması lazım ki ortalamayı -10 -12 yapıp bir sistem alalım

• iskandinav yuskegi dune kadar yoktu vir anda patladi. Degisik ya

• iskandinav yuskegi dune kadar yoktu vir anda patladi. Degisik ya

Bu yıl değişik olmayan model kalmadı ki her gün yeni senaryo

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• Olması gereken buydu reis demek ki modeller verilere uyuyor bunuda buradan anladık ;)

Aynen modeller verileri olusturur yalan oldu😊