Ailemizin Üyelerini Tanıyalım!

• Adım Enes 24 Yaşındayım Orduluyum İstanbulda Yaşıyorum Barcelonada Doğdum 3 yaşından sonra Antalyaya taşındık 7 sınıfa kadar Antalyada okudum daha sonrasına mersine gittim ve orada okumaya başladım yazılım bölümünden mezun olduktan sonra istanbula döndüm Türkçe İle Birlikte 3 dil Biliyorum İngilizce ile Fransızca

...

• Ahmet Şengün 17 yasindayim Canakkale TOKİ Anadolu Lisesi'nde okuyorum aslen Karabük'luyum fakat 5 yildir Canakkale de bulunuyorum.

• Ahmet Şengün 17 yasindayim Canakkale TOKİ Anadolu Lisesi'nde okuyorum aslen Karabük'luyum fakat 5 yildir Canakkale de bulunuyorum.

Aramıza hoşgeldin Ahmet memnun oldum.

• Resmi Gönderi

selamlar nerdeyse hiç birşey anlamadığım için konulara müdahil olmuyorum sadece yorumlara görüntülere bakarak neyin naslı başladığını anlamaya çalışıyorum karın içinde büyüdük karı fazlasıyla seven biriyim bu forumda yeni olmama rağmen modeleri zamanım oldukça anlamaya çalışıyorum bu forumda çok beyendim güzel muhabeti her şey saygı çerçevesi içinde saygıya dayalı sosyal medyada argo ortamı bulunmayan tamamen bilgilendirme amaçlı bir forum Burda emeği geçen bütün her kese selamlar

• Selamlar Herkese

27 yıllık Hüseyin Boz. Evli ve aynı zamanda baba adayıyım. Aslen Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği mezunuyum 2014 Kocatepe Üniversitesi. Mesleğimi 3 yıl kadar özel sektörde icra ettikten sonra bıraktım. Şu an İzmir - İstanbul otoyolunda vardiya amiri olarak çalışmaktayım. Havaya olan merakım üniversite yıllarından kar tutkunu olmam da buralara gelmemi sağladı.Forum olarak samimi bir ortam gördüm ve üye oldum. Nice uzun soluklu sistemlere diyorum. :)

• Resmi Gönderi

Herkese merhaba, ben Yılmaz Ergüney

Ankara'da doğup büyüdüm Ankara' lıyım, 43 yaşındayım, evliyim 10 yaşında bir kızım var. Özel bir hastanede Biyomedikal bölüm sorumlusu olarak yıllardır çalışıyorum. Beş yıldır Ankara Çankaya Yakupabdal köyünün 3,5 km dışında kayak merkezi mevkiinde oturuyorum.1528 m rakımda ikamet ediyorum. Hava olaylarını geleneksel yöntemlerle ( hayvan otlatan çobanların kar kış tahminleri, kavak ağacının yaprak dökme şeklinden, ayva ağacı veriminden köylülerin kış tahmini vs.) öğrenmeye çalışıyorum. Bende sizler gibi kar severim, yağdığında mutlu olurum. 30 yıldan beri profosyonel izci ve kampçıyım. Fırsat ve zaman buldukça forumu takip etmeye çalışıyorum ancak verileri yorumlama ve bilgiye ulaşma konusunda sizlerden öğreneceğim çok şey olduğunu gözlemledim. Bazı yöneticilerin sohbet aralarında verdiği teknik bilgilerin çok faydalı olduğunu da ifade etmek isterim ve kendi adıma teşekkür ederim. Sistemler gelir olduğunda, birilerinin ortalarda "GELOOOO" diye bağırması foruma renk katıyor ve açıkçası beni heyecanlandırıyor.:) Herkesin yüreğine, emeğine sağlık. HS için faydam olacak bir konu olursa elimden geleni yapmaya hazırım.

• Resmi Gönderi

Muhammed Eren Arslan eminim çoğunuz bilmiyordur ama ben lise 2 öğrencisiyim :)

Benim hava olaylarına ilgim 2018 de ki o efsane stratosfer ısınması sonrası başladı ve bu siteyi EmreKaya tarafından keşfettim,ana tarafımda baba tarafımda Kastamonulu,İstanbulda doğdum,büyüdüm,hayalimde ki meslek coğrafya öğretmeni yada klimatolog olmak foruma ilk geldiğim zaman özellikle Mustafa abi çok ilgilendi çok samimi insanlar var forumda yani belirli bir zaman sonra siteden çıkamıyorsunuz sanki çıkınca bir burukluk başlıyor içinizde nerden mi biliyorum çünkü bende de o durum var :)

• Ben İsmail Tekdurmaz 8. Sınıf öğrencisiyim baba tarafı Arnavut ana tarafı İstanbullu. Bu siteye 2020 ocak ayında katıldım sebebi ise sadece meteoroloji sayfasından görmekten bıktım ve bu sayfayı keşfettim iyiki keşfetmişim burada çok güzel 11 ay geçirdim inşallah 2021 ocak ayında bu forumdaki 1.yılıma gircem. İnşallah tüm Türkiye olarak o güzel kar yağışlarına kavuşmak dileğiyle

• Resmi Gönderi

Muhammed Ali Tüfekçi, Lise 1 e gidiyorum. Babam Rize Annem Siirtli. İstanbul'da yaşıyorum. Yaklaşık 1 yıl önce bu siteyi bir YouTube kanalından keşfettim. Çokta sevdim çünkü burası sadece Meteoroloji forumu değil başka pek çok şey konuşup, sohbet edebiliyoruz. Güzel, samimi bir ortam oluşuyor. Tabi ki bende bir kış sevdalısıyım ama soğuk ve karlı bir kış tabi. Bir sevdam daha var o da Çaykur Rizespor??Futbol maçı izlemekten çok keyif alırım. Bu kadar başka yazacak bir şey bulamadım:)

• Emre İlkay Kaya, lise 1 öğrencisiyim babam Çankırı annem karslı kar yağmur fırtına olaylarına merakımdan youtube da Google araştırırken bu siteyi gördüm üye oldum ve Mustafa abi Sinan abi can abi olsun hepsi yardım etti ve YouTube kanalı açtım. Attığım videoları site de elinden geldiğince paylaştılar ve sorularıma elinden geldiğince yanıt verdiler. Son zamanlar da pek giremesem de çok samimi güzel ve aile ortamı var. Yeni gelen arkadaşlara hoşgeldin diyelim tekrardan.

• Merhaba ben Arda Süha ALPER. Lise 2. sınıfa gidiyorum. Annem de babam da Ordulu. Hayalimdeki lise olmadı ama onun bir alt seviyesindeki bir lisedeyim. Planlarımdan birisi de bu foruma üye olmaktı ve bunu gerçekleştirdim. Sırada ise Milli Savunma Üniversitesine giderek pilot olmak var inşallah bu hayalim de gerçek olacak. Benim hava durumuyla ilgilenmem geçen sene Şubat ayında gelmiş olan sistemdir çünkü şu ana kadar gördüğüm en efsane sistemdi Ordu için. Kendimi sizden öğrendiklerimle geliştireceğim.

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• Merhabalar havalarınsesi ailesi Ben Samet Gedik Giresunluyum Giresun'da yaşıyorum 10.sınıf öğrencisiyim kışa kar yağışına karşı aşırı ilgim var o yağan karı izlemesi beni çok mutlu eder o kapıda biriken kar çok güzel oluyor 3 sene önce internette kar videoları seyrederken tesadüfen bu site çıktı karşıma keşfettim o günden bu yana buralardayım iyi ki rast gelmişim bu sitede en samimi bulduğum insan Whisper abim oldu o gerçekten çok iyi birisi her siteye girişimde foruma bişey yazdığımda o selamlar genelde siteye kışları girerim ve siteye girdiğim anda gözlerim mustafa abimi arar ama sitemizin her bir tahmincisi gerçekten çok iyiler soru sordummu yardımcı olmak isterler allah razı olsun sizlerden

• Merhaba ben Kemal Ensar. 10.sınıf öğrencisiyim. Kar yağışına bayılırım kar kelimesini duyunca bile elim ayağım titrer o derece :) 7 ocak 2017 sistemi bende derin izler bırakmıştır o harika kar yağışı her kış bir kez gozümün önünden geçer. O sistemden sonra zaten meteorlojiye merak sardım. Youtubede tahmin videoları izlerken GFS modelinin incelendiği bir videoya denk geldim. GFS nedir ne değildir vs. Derken internette araştırma yapmaya başladım. Sonra kendi kendime meteorloji ile uğraşan insanların tartıştıkları bir grup olabilir mi diye sordum ve sosyal medyada meteorloji grubu aramaya başladım. Kendime göre bir grup bulamayınca internet forumlarını araştırdım ve bu forumu buldum. Bir süre uzaktan misafir olarak takip ettim ve sonra kayıt olup bende bu serüvenin içine dahil oldum. İyikide dahil olmuşum bu forum beni meteorloji bilimine sürükleyen ve bilmediklerimi öğrenmemi sağlayan bir forum. Allah sizlerden razı olsun iyiki bu forumun bir üyesi olmuşum. Beraber nice kışlar gecirmek dileğiyle

🇹🇷

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Kemal Ensar ().

• Selamlar. İsmim Sarp. Foruma yeni katıldım fakat beni farklı platformlardan tanıyanlarınız olmuştur. Liseyi 1 sene hazırlık ile 5 yıldır okuyorum bu sene son senem ? Dil hazırlık önemli tabii :)

Meteoroloji ve diğer ilgilendiğim alanlarda kendime sürekli bir şeyler katarım.Okumayı severim. Pek alçakgönüllü sayılmam ama egoist/kibirli biri olduğumu düşünmüyorum

Meteorolojiyi ilgilendiğim alanlar arasında bir sıraya koyacaksak (bilgi birikimime göre) 3.sırada yer alır.

1.İçten yanmalı motorlar .. Audi'ye Tfsi motorlarındaki bir hata ile ilgili kusur tespit ve düzeltme ile ilgili bir makale ve çizim göndermiştim.. sonuç:takmadılar :(

2.Silah teknolojileri ( hoş durmayabilir.Silah kötü şeyler çağrıştırıyor belki ama cinayet gibi yasadışı faliyetler ile değil mühendislik kısmı ile ilgileniyorum.. inanın çok eğlenceli bir alan :) )

3.Meteoroloji :)

4. Yazılım ve yapay zeka. Bu sene sınav senem olduğundan çok ilgilenemiyorum fakat halihazırda devam eden bir yapay zeka projem var.Şimdilik sadece sesli komut ile odamın ışığını açıp kapatabiliyor :)

Hedefim üniversite olarak makine mühendisliği.Hedeflerim için çabalarım ve amacım kişilerle değil bilimledir. Bu forumda birilerini eleştirirsem şahsı değil bilimsel bilgiyi eleştiririm. Bilgi eksikleri gözümden kaçmaz gördüğüm yerde (isim veya rütbe farketmez) rencide etmeden uyarırım.Aynı hassasiyeti sizlerde de beklerim :)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Sarp Özdoğan ().