İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• sizmisiniz italyanla dalga geçen :)valla artık hiç bi forumu hiç bi siteyi takip etmeye gerek yok bence çünkü bu modeller bu kadar oynakken kimse hiç bişey bilemez allaha emanet olun takdir yüce allah'ındır

Hocam Tahmin bizden Takdir Allah'tan yapacak bişey yok. Bir sistem bozdu diye de şahsi fikrim kar sevdamdan vazgeçemem.

• Pardon?

Pardon derken? Aslında benden pardon yani son 24 saat kala bu kadar değişen parametreler karşısında ya gülersin ya ağlarsın. Ben gulmeyi seçtim. Siz ağlamayı seçtiyseniz buyrun ağlayın..

• Resmi Gönderi

Modellerin gazına gelmeyi bilip modellerin gazımızıda almasını bilelim

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Üzülmeyin arkadaşlar bu kadar oynak modeller ile hiç bişey belli olmaz daha

❤💙 EN BÜYÜK TRABZONSPOR ❤💙

• // TOPLANIN YENİ BİR ŞEY DENİYORUZ. . //

• Arkadaşlar Sınırlı alan modellerinin üşenmeden hepsini tek tek inceledim ve yağışlı gün sayılarını yağış şiddetlerini not aldım. Ardından bir endeks çizip bunun üstünde " ORTALAMAYI" göstermeyi denedim. Neyin ne olduğunu şöyle anlatayım

_- Siyah çizgi "karlı" gün sayısının ortalamasını gösteriyor.
    _- Mor çizgi yağış şiddetinin ortalamasını gösteriyor.

_- Yağış şiddetini a, b ve c olarak kodladım.

a= Kar yağışı orta kuvvette ve kısa süreli.
    b= Kar yağışı orta kuvvette ve uzun süreli
    c= Kar yağışı yoğun ve kısa/ süreli

c<∞ = Kar yağışı çok yoğun ve uzun süreli (extreme)

Açıklaması :

Bu diyagram Cumartesi gününden Salı gününün sonuna kadar ki periyodu kapsıyor..
    Karlı gün sayısı matematiksel olarak 1.8 civarı fakat düz hesap 43 saat olarak gözüküyor.
    Yağış şiddeti ise b ve c arasında. Burada ki ortalama ise mealen orta/kuvvetli kar yağışı fakat çok ta uzun süreli değil..

Kullanılan modeller ;
    -Euro4
    -GFS
    -NAV/GEM
    -CMC/GEM :
    -UKMO
    -ICON
    -RHMC
    -JMA
    -Arpage
    -ICON EU
    -COAMPS
    -FMI
    -MGM Wrf
    -Ukrayna Wrf
    -Poseidon

Anlaşılmayan yer olursa sorabilirsiniz

Not: İstanbul içindir. Anadolu/Avrupa karmadır

• Üzülmeyin arkadaşlar bu kadar oynak modeller ile hiç bişey belli olmaz daha

Ah-u vah edecek bir durum değil aslında ama işte gelde anlat.

• Ah-u vah edecek bir durum değil aslında ama işte gelde anlat.

Hiç görememekte var

❤💙 EN BÜYÜK TRABZONSPOR ❤💙

• acı çekmemden zevk alıyor adam ya CAN  :D   :D   :D   :D Ben isyan ediyorum adam gülmüş birde :D :D:D

Hocam Tahmin bizden Takdir Allah'tan yapacak bişey yok. Bir sistem bozdu diye de şahsi fikrim kar sevdamdan vazgeçemem.

"Rıza yolunda biraz cefâ gördük diye, Rahmâna naz mı edeceğiz?" - Musab bin Ûmeyr (R.a)

• Sistem zayıfladı mı? İstanbulun alçak rakımları kaç cm alır?

• Sistem zayıfladı mı? İstanbulun alçak rakımları kaç cm alır?

Zayıfladı baya kaç cm alır onu söylemek doğru olmaz şuan almaya da bilir ama bu şekilde gelirse baya zayıfladı çünkü

• Bişey dikkati mi çekti bu sistem ne zaman medyaya düştü o zaman bir anda her şey kötüleşti yok muhteşem kar yok 4 senedir böylesi görülmedi falan ilginç =D Emirgan korusu her şekilde örtü alıyor size güzel fotoğraflar atarım emirgan korusundan sonrası akustik B)

Tothenamadı