Sohbetimiz Bol Olsun

• Bu matematikle 100 ustu yapan binlerce kisi var.

Netlerin buysa 27-32k arasi gelir.Bu sene yigilma olacak.

Herkes farklı yorum yapıyor yığılma konusunda. Dediğim gibi bölümüm 60k da bu sene 50k dan alsa yine giriyorum o yüzden bu temponun ardına bir de onu düşünemeyeceğim 😊 Otomativ sektörüne gireceğiz inşallah onun için yabancı dil ,yazılım, udemy kursları ve staj kovalıyorum sınav bittiğinden beri. Diplomalı işsiz olmaktansa biraz dişi sıkıp bir şeyler başarmak gerekiyor.

• 15 Haziran 2022

1 Haziran 2022'den itibaren

tahmin ENSO tahmini:

La Niña benzeri durum devam ediyor. SINTEX-F, La Niña benzeri durumun sonbahar ortasına kadar devam edeceğini ve daha sonra geç sonbaharda bozulacağını tahmin ediyor. tahminleri bu şekilde

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)

• aynen bunlar böyle ya hazıran içinde sıcak falan diyordu normal geçti . hep kırmızı bunlar rutine almışlar

• Resmi Gönderi

aynen bunlar böyle ya hazıran içinde sıcak falan diyordu normal geçti . hep kırmızı bunlar rutine almışlar

Bu iklim modellerini takip etmek lazım hangisi daha tutarlı diye en tutarlısı şahsi olarak cfs,cansips,ukmo.

• onları takip ediyorum zaten de biraz değişiklilk olsun dedim . farklılık iyidir zatem modelin isminde hayır yok :D

• vay bee 2002 dedin bana yetti.2000-2004 arası tabiri caizse akdenizin yağış açısından şaha kalktığı yıllardı. Özelliklede 2000-01 2001-02 ve 2002-03 sezonları gerçekten belkide tüm zamanların zirvesidir :-( evet doğru o zamanlar özellikle orta akdeniz kökenli yağışlı sistem ibaresi çok kullanılırdı. Gün gün not alırdım not defterine hava hadiselerini. Özellikle hava durumunda ntv bir başkaydı gerçekten. Hele o alarko carrier ve garfıeld temalı vede intro müzikli hava durumu çok başkaydı yaa ntv'nin :tepkisiz: genelde saat başına 5 yada 10 dakika kala çıkardı. Kurulurdum ntv'nin başına heyecanla beklerdim tam hava durumu başlaycak son dakika canlı yayın girerdi acayip sinir olurdum. Tabi o zaman internet yok bişey yok istediğiniz saat bakamıyordunuz hava durumuna. Tv de denk geldin geldin. e tabi çocuktukta öyle istediğimiz saat kumandayı alıp izleyemiyorduk hava durumunu. Ayrıca hava durumlarıda 3 günlüktü öyle haftalık tahminler falan yoktu. İşte olayı en güzel kılan yanıda buydu. Şimdi envai çeşit tahmin mesela bakıyosun 2 haftalık tahmine ufukta yağmur yok olayın heyecanı kaçıyor. Yağmur gözükse bile biliyosunki bir sonraki güncellemede o eriyecek heyecanı yine alıyor senden. Ama o zamanlar dediğim gibi hava durumları en fazla 3 günlük ve yağmur gözükmese bile acaba 4.cü gün yağmur gelirmi ve bir sonraki güncellemede 3 günlük dataya yağmur girermi diye nasılda heyecanlanırdık.

Herşeyin o ilk amatör hali çok başkaydı ya gerçekten.

• Resmi Gönderi

Oguzhan

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Söyle bişey var elimde 🤩

• vay bee 2002 dedin bana yetti.2000-2004 arası tabiri caizse akdenizin yağış açısından şaha kalktığı yıllardı. Özelliklede 2000-01 2001-02 ve 2002-03 sezonları gerçekten belkide tüm zamanların zirvesidir :-( evet doğru o zamanlar özellikle orta akdeniz kökenli yağışlı sistem ibaresi çok kullanılırdı. Gün gün not alırdım not defterine hava hadiselerini. Özellikle hava durumunda ntv bir başkaydı gerçekten. Hele o alarko carrier ve garfıeld temalı vede intro müzikli hava durumu çok başkaydı yaa ntv'nin :tepkisiz: genelde saat başına 5 yada 10 dakika kala çıkardı. Kurulurdum ntv'nin başına heyecanla beklerdim tam hava durumu başlaycak son dakika canlı yayın girerdi acayip sinir olurdum. Tabi o zaman internet yok bişey yok istediğiniz saat bakamıyordunuz hava durumuna. Tv de denk geldin geldin. e tabi çocuktukta öyle istediğimiz saat kumandayı alıp izleyemiyorduk hava durumunu. Ayrıca hava durumlarıda 3 günlüktü öyle haftalık tahminler falan yoktu. İşte olayı en güzel kılan yanıda buydu. Şimdi envai çeşit tahmin mesela bakıyosun 2 haftalık tahmine ufukta yağmur yok olayın heyecanı kaçıyor. Yağmur gözükse bile biliyosunki bir sonraki güncellemede o eriyecek heyecanı yine alıyor senden. Ama o zamanlar dediğim gibi hava durumları en fazla 3 günlük ve yağmur gözükmese bile acaba 4.cü gün yağmur gelirmi ve bir sonraki güncellemede 3 günlük dataya yağmur girermi diye nasılda heyecanlanırdık.

Herşeyin o ilk amatör hali çok başkaydı ya gerçekten.

yani hatırladıklarımda yanılmamışım akdeniz üzerinden ılık ve yağışlı hava geliyor cümlesi artık yok anlaışılan iptal kendini bloke etmiş. izmire baksana yazın yok kışın yok .

yani çocukluktan gelen bir hobi babamdada aynı hobi olunca hafızama kazınmış benim. bende o dönem CNNtürk e bakardım yada TRT 2 ye. Bünyamin Sürmeli çıkardı ekrana onu dinlerdim tama 5 kala.

bünyamin abide kar gelecek dedimi o kar gelirdi kaçarı yoktu.

yada TRT 2 de yine tama 5 kala şaşmaz : ben dinlemesem babam bakıyor yada. OLAY tv bursa yerel kanalı ona bakardık .

hatta hala bakıyorum tama 10 kala falan NTV ye yada trthabere . trt haberde de yine tama 5 kala başlıyor hava durumu akşam 5 de de güncelleme geliyor :)

• Resmi Gönderi

Oguzhan heyecanını ve o zamanlarını ne güzel yazmışsın, bayıldım.

Bir başkasına göre basit,sıradan olan şeyler bir başkasına çok şey ifade edebiliyor işte .

mehmet civan hayırlı günler

Sahutt fena bir hava durumu dinledik,kar tifan hep :)

SameT. İzmir'den dem vurursak evet başlayan yağışlar 1 hafta ,10 gün,15 gün devam ederdi .

Ardı arkası kesilmezdi.Simdi geliyor paldır küldür yağıyor gidiyor maalesef.

• Oguzhan

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Söyle bişey var elimde 🤩

ben bu kar fırtınasında sistem bittikten sonra köye gitmiştim batıya gittikçe kar artıyordu bu sistemde bursaya 10 cm kar yağmıştı karacabeyde merkezde 30 cm di ölçtük istanbula vurdu sanırım bu sistem . köyde net 1 metre vardı . kuytu yerlerde 2 metre falandı.. ( kesin abartısız fazla bile olabilir ) köy karacabeyden en fazla 150 200 metre yüksektir

aşırı derecede poyraz fırtınasıyla yağmış 72 saat illallah ettim diyordu rahmetli ninem öyle anlatırdı. dedim tuvalete gidememiş tuvarlet dıaşardaydı heryer kar ya batmış komple zeytin ağaçlarının dalları gözüküyordu . bursa kuru soğuk yağmadı pek

uludağ haricinde en çok kar kalınlığınıda bu sistemde görmüştüm köyde .. köye gittiğimde rüzgar yoktu hava intikamını almış ve suskundu .8 9 dereceydi hava aklıma o bile kalmış. kar erimiordu dişlenmiş kaya tuzu gibi olmöuştu

dikakt ederseniz bursa -3 -4 derece diyor gündüz bursa senelerdir gündüz 0 derece altına inmiyor . 1 derece 0 derecede kalıyor hep gündüz eksili dereceler hayal oldu insede nadir

• evet abi izmiirn yağışı fenaydı ya rizeye kafa tuttacak yağışa sahipti bak muğlada öyledir rakiptir yani ama izmire ne olduysa hayatını kaybetmiş malesef akdeniz köktenli sistemleri kaybewdince izmir öksüz kaldı hatta can çekişiyor durum ciddi