Bu Sene Nasıl Geçti

• Aralık Ayı = Ural yükseği dönemi

Ocak Ayı = Zonal rüzgar düşüşleri dönemi

Şubat ayı = İskandinav yükseği dönemi

6/10 veriyorum konumum adına

:kralice::karyagisli::kar: 2022 EFSANESİ :kar::karyagisli::kralice:

• Konumum adına fena gitmiyor hala daha kış devam ediyor 3 kez kar gördük yüksekler iç kesimler kara doydu bir efsane aldık bir efsane kaçırdık Ocak ayında yağışlar da gayet güzeldi benim adıma geçmiş yıllara göre fena olmayan bir kıştı 2016dan bu yana Mart başındaki sistemde gelirse bu kış gayet güzel bir sezon olarak koyulabilir tarih sahnelerine

7/10 veriyorum konumum adına

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Aurora Borealis ().

• Ooo kışı bititmisizde değerlendirme yapılıyor 21 marttan sonra yaparız değerlendirmeyi

Hocam öğlenki gfs bizi susturdu. Belki de bizi izliyorlardır ??

• Resmi Gönderi

Ooo kışı bititmisizde değerlendirme yapılıyor 21 marttan sonra yaparız değerlendirmeyi

Konu bu sene nasıl geçti, kış mevsimini bitirmedik

Tarihsel devam ediyor

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Kar açısından bölgem adına fena değildi. 10-20 cm birikim oluşmuştu. Hatta hava halen çok soğuk. Ama normal bir kış gibi değildi bence. Kışın bir bölümü Nisan ayından kalma günlerle geçti. Bazı günler de aşırı soğuktu. Bir gün yaz havası vardı sonraki gün karlıydı örneğin.

• Kar açısından konumum pek beklediğim gibi olmadı ilk yağış sürpriz oldu ikinci yani bu sistemde akşama kadar yağanların hiç bir neredeyse tutmadı ama gayet güzeldi

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• Konumum adına ne normal üzeri ne de normaller altı bir kış yaşadığımı düşünüyorum. Zaten aralık ayı başındaki kış tahminim de bu yöndeydi. Yani ne fazla soğuk ne de ılık bir kış beklemiyordum zaten. Nominal kış oluyor.

• Konumuna 40 50 cm kar alan arkadaşlar 2017 i unutturdu sanki diyor, Fakat konumum adına 2017 nin çeyreği dahi olamaz , 2017 konumumda müthiş soğuk ile birlikte siklonik + Dek üzerine Dek ile yağış almisdi , ve soğuk iyi olduğu icin kar kureme ekibi yolu kaziza dahi asfalt gozukmuyordu , fakat bu sistemde siklonik yağışa destek olarak soğuk yetersiz kaldi kar da su oranı fazlaydı , ve oyle abartılacak bir yağış bırakmadı , susurluk balıkesir kaymagini yedi, biz manyas gönen , erdek , bandırma , yani kısacası susurluk dan bu tarafı yağış kesti bantlar bize bir türlü gelemedi , hayal kırıklığı ile balıkesir ve susurluk kar yağışının sefasini sürdü bizde soğugunu yiyerek cefasini çektik , yinede şükür Allah a bunu bulamayanlarda var

#unutmadik2017

• Şubat sistemiyle birlikte güzel kar aldık ama Ocak ayı berbat geçti konumum adına ama suan catidan sarkan buzlarla kışı tamamen yaşıyoruz

• Orta derecede bir kış sezonu geçti ne iyi ne kötü 2017 2020 ye kadar çok kar göremedik bu sene o döngü kırıldı gibi inşallah seneye daha iyilerini görürüz

• Resmi Gönderi

Konumum adına konuşursam tam anlamıyla harika.

Son 3 yıl da bir kere bile adam akıllı sistem alamamışken bu kış 2 örtülü birde havada kar gördüğüm sistem oldu. Daha ne isterim ki :)

Ve geride bıraktığımız sistem gerçekten müthişti.

Önümüzde ki bahar bol yağışlı geçer inşallah.